Get Adobe Flash player

Archive for maj 2024

Za nami udział w X jubileuszowej edycji “Sprintem do maratonu” – ogólnopolskiej imprezy biegowej dla przedszkolaków promującej zdrowy styl życia i aktywność fizyczną wśród najmłodszych.  Projekt ten nie tylko zachęca dzieci do zabawy i ruchu na świeżym powietrzu, ale również kładzie nacisk na edukację zdrowotną, propagując ideę aktywnego trybu życia już od najmłodszych lat.  W tej imprezie każdy jest zwycięzcą – nie liczy się wyścig, jest natomiast współpraca grupowa i dobra zabawa. Każda z 8 grup podczas imprezy była wspierana głośnym dopingiem pozostałych uczestników i nagradzana brawami,  wszyscy otrzymali indywidualne medale pamiątkowe od wychowawczyń oraz dyplomy grupowe od organizatorek imprezy.

Jest nam niezwykle miło poinformować, że w tegorocznej edycji imprezy 24 maja 2024 r. 159 przedszkolaków ze wsparciem wychowawczyń i pracowników obsługi pokonało łącznie 9540 metrów.

GRATULUJEMY !

 

            W dniu 16.05.2024r grupy „Żabki” i „Tygryski” miały okazję gościć dogoterapeutkę, p. Beatę Lalak razem z psem rasy Golden retriever o imieniu Bacardi „Bakuś”. Podczas spotkania przedszkolaki wiele się dowiedziały odnośnie pielęgnacji, opieki i wychowania czworonożnego pupila, jak również miały możliwość nakarmienia i pogłaskania „Bakusia”. Ta wizyta sprawiła ogrom radości, ale również uświadomiła, jaka odpowiedzialność spoczywa na właścicielach zwierząt.  W podziękowaniu za wizytę dzieci przekazały specjalną karmę dla Bacardiego.

 – Anna Dębińska

W piątek, 17 maja w naszym przedszkolu odbył się konkurs czytelniczy dla wszystkich grup przedszkolnych “Znamy te bajki i baśnie” zorganizowany przez P. Małgosię Sapińską. W jury zasiedli:  Pani Dyrektor Zofia Gąska oraz Pani Anna Dębińska. Dzieci miały do wykonania różnego rodzaju zadania związane z baśniami  z którymi poradziły sobie znakomicie.  Celem konkursu było rozbudzenie w przedszkolakach zainteresowań czytelniczych, poznanie wartości jakie są wnoszone w życie każdego człowieka.  Konkurs nie miał charakteru rywalizacji więc nie było przegranych a każdy uczestnik konkursu otrzymał pamiątkowy dyplom i nagrodę.

Dziękujemy wspaniale spędzony czas.

 

 

14 maja sześciolatki z grupy “Żabki” gościły w przedszkolu grupę uczniów i wychowawców z SOSW w Załuczu. Uczniowie ośrodka, realizujący program “Aktywni Błękitni – szkoła przyjazna wodzie” w składzie : Mikołaj, Franciszek, Dawid, Antoni, Michał, Adam przy wsparciu pań : Mirosławy Zwolińskiej, Wioletty Zielińskiej, Urszuli Wiślińskiej, Moniki Winiarskiej oraz Moniki Wojciechowskiej – Misztal zaprezentowali  układ taneczny pt. “Rap Kropelek”. Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem obejrzały występ gości, dziękując im słowami podziękowania,  gromkimi brawami oraz przygotowaną piosenką. Miały również okazję do rozmów  i kontaktów indywidualnych z wychowankami i wychowawcami ośrodka.

Serdecznie dziękujemy za spotkanie !

Marzena Szymuś

e-dziennik Vulcan
Ochrona przed koronawirusem
Jak się uchronić przed koronawirusem?
maj 2024
P W Ś C P S N
« kw.   cze »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Archiwa
Logo

Autor: R. Saba

BIP
Rządowy Program

Przekaż KRS: 0000270261

Podziękowanie Bractwa Miłosierdzia

Podziękowanie
Podziękowanie od Prezydenta RP

Dyplom
Certyfikat udziału