Get Adobe Flash player

   Grudzień w naszym Przedszkolu zaczął się bardzo intensywnie. Przedszkolaki z naszego przedszkola wraz z rodzicami oraz wychowawczyniami włączyli się w akcje charytatywne.

WSPIERANIE KUCHNI BRATA ALBERTA

Przedszkole wsparło Bractwo Miłosierdzia im. Brata Alberta w Lublinie. Wspólnie udało się zebrać warzywa sezonowe. Łącznie zebraliśmy 120 kg ziemniaków oraz 30 kg warzyw ( marchew, buraczki, pory selery) oraz produkty żywnościowe długoterminowe  tj 33 opakowania herbaty, 5 op. kawy, 13 szt przypraw ( budyń, kisiel itp.), 13 szt konserw, 17 szt przetworów owocowych I warzywnych, 5 kg płatków śniadaniowych, 3 kg grochu, 2 l oleju, 21 kg cukru, 19 kg kasz, 17 kg mąki, 38 kg makaronu, oraz środki czystości: 14 szt. szamponu,12 szt. zeli pod prysznic, 17 szt. mydełek, 8op. pasty do zębów, 7 szt. szczoteczek do zębów oraz 12 szt. gąbek do mycia ciała. Wszystko zostało przekazane Bractwu Miłosierdzia, które wspomoże osoby ubogie i  bezdomne, a kuchnia Brata Alberta przygotuje ciepłe posiłki.

 

 

1000 PLUSZAKÓW DLA DZIECIAKÓW

Przedszkolaki  również z wielkim zaangażowaniem włączyły się w akcje “ 1000 pluszaków dla dzieciaków” Zorganizowaną przez Centrum Wolontariatu w Lublinie, którego opiekunem jest ks Mieczysław Puzewicz. Akcja polegała na zbiórce pluszaków dla najmłodszych  dzieci z Ośrodków dla cudzoziemców oraz materiałów plastycznych dla starszaków.  Przedszkolaki bardzo poważnie podeszły do akcji  i nasze przedszkole w kilka dni zapełniło się pięknymi pluszakami. Zebraliśmy wspólnie ponad 600 misiów oraz bloki, kolorowanki, farby, kredki, flamastry, plastelinę. Dziękujemy , że tak wspaniale razem możemy wiele. Dzięki nam są niedaleko radosne oczka i buźki uśmiechniętych dzieci

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WSPIERANIE OSÓB BEZDOMNYCH

Grupa Słoneczka  Pani Uli Michalewskiej I Pani Bożeny Krawczyk oraz grupa Delfinki Pani Justyny Stępień wraz z Panią Patrycja Szymaniak w porozumieniu z Centrum Wolontariatu w Lublinie zorganizowały  podarunki Mikołajkowe  dla osób bezdomnych Korzystających ze stołówki  przy ul 1-Maja w Lublinie. .Dzieci z obydwu grup wraz z rodzicami upiekły pyszne  ciasteczka . Przy pomocy wychowawczyń przedszkolaki zrobiły piękne kartki świąteczne. Podarunki mikołajkowe zostały wręczone 5 grudnia przez wolontariuszy z Gorącego Patrolu. Było wiele wzruszeń ze strony osób które otrzymały prezenty. Były łzy, radość, że ktoś o nich pamięta i  dobrze życzy.

ZBIÓRKA DARÓW DLA SAMOTNYCH MATEK Z PRZYTULISKA WE LWOWIE

 We współpracy z ks  Proboszczem Markiem Hawrylakiem z Parafii  Podwyższenia Krzyża Świętego w Niedrzwicy Dużej nasze Przedszkole zorganizowało zbiórkę darów dla Przytuliska samotnej Matki we Lwowie prowadzone przez siostry Albertynki. Zebrane zostały słodycze, zabawki oraz środki czystości. Wszystko zostanie przekazane przed Świętami Bożego Narodzenia. Serdecznie dziękujemy za okazane serce i wsparcie dla dzieci i  ich mam.

Serdecznie dziękujemy wszystkim pracownikom Przedszkola, rodzicom oraz dzieciom za wielką pomoc i zaangażowanie w akcje charytatywne w naszym przedszkolu. Pamiętajmy, że dobro wraca.

„ Kto jeśli nie My, kto jeśli nie Wy

kto jeśli nie ja….”

 

Comments are closed.

e-dziennik Vulcan
Ochrona przed koronawirusem
Jak się uchronić przed koronawirusem?
marzec 2024
P W Ś C P S N
« lut    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Archiwa
Logo

Autor: R. Saba

BIP
Rządowy Program

Przekaż KRS: 0000270261

Podziękowanie Bractwa Miłosierdzia

Podziękowanie
Podziękowanie od Prezydenta RP

Dyplom
Certyfikat udziału