Get Adobe Flash player

01 września 2023 roku uroczyście przekroczyliśmy progi nowego przedszkola usytuowanego przy ulicy Nadrzecznej. Tym samym zakończyliśmy blisko 80-letnią,  jakże bogatą historię działalności placówki przy ulicy Lubelskiej. W uroczystości , dla nas szczególnego,  rozpoczęcia roku szkolnego uczestniczyli m.in. Minister Edukacji Przemysław Czarnek,  Lubelski Kurator Oświaty Teresa Misiuk, Starosta Lubelski Zdzisław Antoń, Wójt Gminy Ryszard Golec, Przewodniczący Rady Gminy Rafał Dziekanowski, proboszcz Marek Hawrylak, dyrektorzy gminnych jednostek administracyjnych, radni, sołtysi, przedstawiciele wykonawców, dyrektor i pracownicy przedszkola, rodzice i mieszkańcy miejscowości. Podczas uroczystości dokonano przecięcia wstęgi oraz nadania placówce imienia Janusza Korczaka. Uroczystość uświetnił również  śpiewno – taneczny występ dwóch najstarszych grup przedszkolnych : “Tygrysków” i “Żabek” przygotowany przez p. Bożenę Krawczyk i p. Marzenę Szymuś.

Obecnie nasze przedszkole ma 8 sal zajęciowych, pomieszczenie do zajęć grupowych, gabinety specjalistów – logopedy, psychologa, pedagoga, pedagoga specjalnego, gabinet dyrektora, szatnie, toalety,  pomieszczenia socjalne i porządkowe, przestronną  kuchnię.

Z radością rozpoczynamy ten nowy rok szkolny. Mamy nadzieję, że  nowe miejsce przyniesie nam Wszystkim tyko to, co dobre. Z wielką nadzieją rozpoczynamy naszą nową przygodę. Przygodę której przyświeca sentencja ” kiedy śmieje się dziecko śmieje się cały świat”…

Comments are closed.

e-dziennik Vulcan
Ochrona przed koronawirusem
Jak się uchronić przed koronawirusem?
marzec 2024
P W Ś C P S N
« lut    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Archiwa
Logo

Autor: R. Saba

BIP
Rządowy Program

Przekaż KRS: 0000270261

Podziękowanie Bractwa Miłosierdzia

Podziękowanie
Podziękowanie od Prezydenta RP

Dyplom
Certyfikat udziału