Dnia 01 kwietnia 2019 r. w Przedszkolu w Niedrzwicy Kościelnej odbyła się Olimpiada matematyczno – przyrodnicza przedszkolaków z Gminy Niedrzwica Duża. Celem olimpiady było stwarzanie dzieciom możliwości do zastosowania zdobytej wiedzy i umiejętności w działaniach praktycznych, rozwijanie zainteresowań środowiskiem przyrodniczym oraz zagadnieniami matematycznymi, rozwijanie umiejętności współpracy i współdziałania w zespole, opartych na zasadzie "fair play", kształtowanie właściwej postawy podczas współzawodnictwa – radości z wygranej i przyjmowanie ewentualnej przegranej. W olimpiadzie brała udział czteroosobowa drużyna z naszego przedszkola z grupy sześciolatków – " Misie" - Hania Lisiecka,  Igor Markiewicz, Antoś Szczawiński i Franek Szymuś. Dzieci zdobyły II miejsce, za które otrzymały srebrne medale i nagrody rzeczowe. Dzieci dzielnie walczyły z innymi drużynami. Udział w olimpiadzie był dla nich ciekawym doświadczeniem. Gratulujemy uzyskanego wyniku, życząc dalszych sukcesów.

Bożena Pietrzak

Listopad 2019