15 maja 2019 r. dzieci czterech najstarszych grup naszego przedszkola – pięciolatki : " Motylki", "Robaczki" oraz sześciolatki : " Misie" oraz "Słoneczka", przy wsparciu grupy rodziców, uczestniczyły w wycieczce do Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie na ul. Strażackiej. Zwiedzając remizę dzieci miały okazję do obejrzenia wozów i sprzętów niezbędnych w wykonywanym przez pracujących tam strażaków zawodzie. Prowadzący spotkanie strażacy, w rozmowach z dziećmi sprawdzali zasób ich wiadomości na temat związany z bezpieczeństwem i zachowaniami przeciwdziałającymi pożarom, utrwalali znajomość numeru alarmowego do straży, opowiadali o wykonywanej przez nich pracy. Nasze dzieci wykazały się dużą wiedzą związaną z najczęściej wykonywanymi czynnościami przez strażaków. Docelowe miejsce wycieczki wywołało u nich olbrzymie emocje, a umożliwienie przez strażaków wejścia do wnętrza wozu, czy oglądanie zjazdu strażaków z rury oraz możliwość samodzielnego wspięcia się na nią (przy niewielkiej pomocy strażaka) było dla nich niezwykle ekscytujacą atrakcją. Na zakończenie spotkania czekała na nas jeszcze jedna bardzo mokra, ale jakże radosna dla dzieci niespodzianka – wszyscy – zarówno dzieci, jak i dorośli, zostali tradycyjnie oblani wodą przez strażaków. Nieco mokrzy, ale w doskonałych humorach wracaliśmy z tej wyprawy do naszego przedszkola.

Dziękujemy strażakom z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie za to spotkanie.

– dzieci i wychowawczynie grup P. Marzena Szymuś, P. Magda Hawrył, P. Bożena Krawczyk, P. Urszula Michalewska

« mar