Święto Polskiej Niezapominajki, przypadające na dzień 15 maja, to okazja do zwrócenia uwagi na walory przyrody oraz przypomnienia o potrzebie jej ochrony. Jest to również dzień szczególnej pamięci o bliskich, życzliwości i otwarcia na drugiego człowieka. SOSW w Załuczu, wspólnie z GOKSiR, po raz 9 zorganizował imprezę, upamiętniającą to święto.W tegorocznej edycji, na zaproszenie SOSW, uczestniczyła grupa pięciolatków z naszego przedszkola – "Robaczki". Podkreślając swoim strojem to święto – kolory kwiatów niezapominajek – w występie scenicznym, przed licznie zgromadzoną w sali widowiskowej GOKSiR widownią, dzieci zaprezentowały wiersz M. Konopnickiej pt. " Niezapominajki" oraz zaśpiewały piosenki nawiązujące tematycznie do idei tego święta – "Nasza Ziemia", "W ogrodzie" oraz "Dzień dobrych uczynków". W czasie spotkania dzieci miały okazję do obejrzenia słowno – tanecznych prezentacji scenicznych m.in. grupy tanecznej z Krężnicy, SP z Niedrzwicy Dużej czy Strzeszkowic. Z dużą uwagą obejrzały również przedstawienie pt. " Śnieżka i siedmiu krasnoludków" w wykonaniu wychowanków i wychowawców SOSW w Załuczu. Dla naszych przedszkolaków była to okazja do integracji z dziećmi z niepełnosprawnościami z Załucza. Swoją postawą wykazały duże zrozumienie ich stanu zdrowia i w miarę potrzeb i możliwości nawiązywały z  nimi kontakty indywidualne. Jestem z nich bardzo dumna!

Podczas imprezy ogłoszono również wyniki powiatowego konkursu plastycznego zorganizowanego przez SOSW w Załuczu pt. "Wiosenne kwiaty". W kategorii przedszkole z naszej placówki przepiękne nagrody rzeczowe i wyróżnienia otrzymali : Antosia Pałka (III m-ce), Kamila Całka (wyróżnienie), Maciuś Kędziora ( II m-ce), Paulinka  Bednarczyk (wyróżnienie).

–  Marzena Szymuś

« lut