Get Adobe Flash player

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

"sprintem do maratonu biegnie dziecko każde, sprintem do maratonu, bo zdrowie jest ważne, sprintem do maratonu po zdrowie na mecie, sprintem do maratonu wygrać je możecie…" – słowa tej piosenki już po raz czwarty  rozgrzewały naszych przedszkolaków do udziału w Ogólnopolskim Maratonie  "Sprintem do maratonu". Jest to projekt miesięcznika "Bliżej przedszkola" zachęcający do przeprowadzenia imprezy biegowej w przedszkolu. Jej celem jest popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz upowszechnianie zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu. W tym roku byliśmy jedną z 1225 placówek w kraju uczestniczących w tym projekcie. Dzieci ze wszystkich grup wiekowych uczestniczyły w tym przedsięwzięciu z olbrzymim zaangażowaniem i radością. Wybór, odpowiedniego do tej imprezy, obuwia i stroju dla niejednego przedszkolaka był nie lada problemem – " trampki czy tenisówki?", " a mogą być korki?". W dniu startu, zgromadzeni na boisku przy kościele, dzieci z niecierpliwością czekały na nadanie im numerów startowych, aktywnie uczestniczyły w rozgrzewce przeprowadzonej przez p. Magdę Hawrył, przygotowującej je do biegu niczym profesjonalnych biegaczy. Następnie, każda grupa wiekowa przebiegła wyznaczony dystans 150 metrów i pokonała linię mety. Udało się tego dokonać 123 przedszkolakom i 7 wychowawczyniom. Łącznie pokonaliśmy dystans 18450 m. Nasz wynik dołączył do ogólnopolskiego, który w tej edycji dzięki wszystkim placówkom i uczestnikom zatrzymał się się na 42309,59 km, co stanowi 1002 maratony. W tej imprezie nie było przegranych ani rywalizacji o miejsca na podium. Wygrali wszyscy, którzy byli uczestnikami biegu. Nagrodą za ich zaangażowanie i wysiłek były specjalne dyplomy i medale. DZIĘKUJEMY I GRATULUJEMY WSZYSTKIM NASZYM PRZEDSZKOLAKOM. BRAWO MY !

- organizatorki biegu : p. M. Szymuś, p. M. Maik, p. M. Hawrył

Comments are closed.

Wrzesień 2019
P W Ś C P S N
« sie    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  
Archiwa
logo
BIP
Pomóż