Miesiąc lipiec w naszym przedszkolu rozpoczął się radośnie i miał charakter integracyjny z przedszkolakami z sąsiedniego przedszkola z Niedrzwicy Kościelnej.Dzieci nawiązały ze sobą szybko pozytywne relacje, przystępując do wspólnych zabaw i zajęć.Najczęstszymi wyborami zajęć były podejmowane działania plastyczne, wykorzystujące róznorodność przyborów i materiałów plastycznych.Dzieci pracowały techniką kolażu, wykonując letnią łąkę, czy też morskie głębiny, inspirując się słuchanymi bajkami- m.in. "O rybaku i złotej rybce". Z upodobaniem wykonywały różnorodne zwierzęta. posługując się technikami origami – płaskiego oraz przestrzennego. W ciągłym użyciu była także plastelina, modelina. kreda, papier i nożyczki. Dzieci rozmawiały poza tym o swoich marzeniach związanych z podróżami po świecie. nie zabrakło tematów związanych z bezpieczną zabawą oraz bezpieczeństwem podróży i zachowań w różnych miejscach odwiedzanych podczas wakacji. Największą atrakcję stanowił jednak plac zabaw, na którym dzieci spędzały mnóstwo czasu oraz pieczenie ciasteczek, którymi można było częstować się do syta.

wakacyjna relacja Uli Michalewskiej

Październik 2019