Get Adobe Flash player

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Grupy pięciolatków : "Pszczółki" i "Słoneczka" oraz sześciolatków : " Robaczki" i "Motylki" 12 i 13 września uczestniczyły w wystawie edukacyjnej przybliżającej fascynujący świat pająków i skorpionów zorganizowanej w GOKSiR. Dzieci miały możliwość obejrzenia ponad 50 niesamowitych okazów pająków i skorpionów z całego świata, umieszczonych w bezpiecznych dla zwiedzających szklanych terrariach. Wśród okazów znalazły się m.in.: najbardziej jadowity pająk świata "czarna wdowa" oraz skorpion cesarski. Ponadto przewodnik wystawy w dostępny dla dzieci sposób wzbogacił i usystematyzował zasób ich wiadomości na temat tych stworzeń oraz umożliwił najodważniejszym z przedszkolaków pogłaskanie jednego z prezentowanych pająków. Cierpliwie odpowiadał również na wszystkie pytania przedszkolaków dotyczące m.in. warunków życia pająków i  cech charakterystycznych poszczególnych gatunków. Wystawa cieszyła się niezwykłym zainteresowaniem wśród dzieci i wyzwoliła w nich wiele emocji, którymi dzieliły się zarówno podczas wystawy, jak i po powrocie do przedszkola.

Marzena Szymuś

Comments are closed.

Październik 2019
P W Ś C P S N
« wrz    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
Archiwa
logo
BIP
Pomóż