Get Adobe Flash player
Rekrutacja do przedszkola

P9207977 (Copy)

20 września obchodzony był Dzień Przedszkolaka w naszym przedszkolu; tego dnia również dzieci z grupy „Biedronek” brały udział w niezwykłej uroczystości – Pasowania na Przedszkolaka.

Po śniadaniu najmłodsi w doskonałych humorach oczekiwali na przybycie zaproszonych gości – dzieci z grup sześciolatków oraz pani Dyrektor. Biedronki przywitały zebranych hasłem dnia: „Hej maluchy, hej starszaki swój dzień mają przedszkolaki!” , następnie wszyscy zaśpiewali dobrze znaną piosenkę „Do przedszkola  idzie maluch”. Po krótkim powitaniu, nastał czas na złożenie przysięgi – dzieci uroczyście obiecały m.in. słuchać pań, zgodnie się bawić, sprzątać zabawki, nie sikać w galoty , następnie Pani Dyrektor Barbara Gąska słowami „Pasuję Cię …. (tu imię dziecka) na Przedszkolaka naszego Przedszkola”,  uroczyście powitała małych zuchów w „rodzinie przedszkolnej”.  Wszystkiemu bacznie przyglądały się i gromko oklaskiwały najstarsze grupy: „Robaczków” i „Motylków”. Następnie nadszedł czas na  integrację grup, czyli wspólne tańce i zabawy. „Biedronki” czuły się znakomicie, wśród swoich starszych kolegów, uśmiech nie schodził im z twarzy. Kulminacją wspaniałej zabawy była niespodzianka przygotowana przez starszaków: powitały radosnym okrzykiem „Biedronki” oraz wręczyły niespodzianki dla grupy – dyplom powitalny z podpisami starszaków, ogromną biedronkę z porcelany oraz malutkie biedroneczki do przyklejenia na okna. Za wszystkie prezenty oraz bardzo miłe przyjęcie „Biedronki” serdecznie podziękowały. Kiedy „starszaki” udały się do swoich sal, najmłodsi zostali odznaczeni przez wychowawczynię medalami oraz wręczone im zostały pamiątkowe dyplomy.

Po głównych obchodach uroczystości, dla maluszków nastał czas odpoczynku przy słodkim poczęstunku – tu swój wkład wnieśli  rodzice „Biedronek”, przynosząc rankiem ciasteczka i owoce.

Za miły dzień –  „starszakom” i ich Paniom, za pasowanie –  Pani Dyrektor, jak i pomoc w organizacji uroczystości – Rodzicom serdecznie DZIĘKUJEMY.

Biedronki z Wychowawczynią.

Comments are closed.

Luty 2020
P W Ś C P S N
« sty    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829  
Archiwa
logo
BIP
Pomóż
Podziękowanie
Dyplom