W dniach 25 i 26 września cztery grupy przedszkolaków : „”Krasnoludki”, „Pszczółki”, „Delfinki” i „Słoneczka” odbyły wycieczkę do WIOSKI INDIAŃSKIEJ „TOPAI” w Olszance koło Bychawy.  Po przybyciu dzieci zostały przywitane przez Indiankę – Szybką Strzałę, która była przewodniczką po świecie Indian, ich zwyczajach i tradycjach. Dzięki temu przedszkolaki poznały niektóre słowa związane z pozdrowieniami, nazwami przedmiotów codziennego użytku. Zapoznały się z rodzajami broni służącej Indianom do polowania: tomahawk, muszkiet, a także łuk, z którego każdy mógł strzelić do tarczy.

Dzieci poznały wnętrze tipi – namiotów służących Indianom m.in. do życia codziennego lub społecznego.

Najwięcej radości sprawiło dzieciom uczestniczenie w konkurencjach zręcznościowych: np. polowanie na bizona, zjazd na linie, łowienie kaczek, zbieranie węży, przejście przez labirynt, wspinanie się na skałki. Po pokonaniu ścieżki sprawnościowej przedszkolaki miały możliwość zabawy na tradycyjnych „dmuchawcach”.  Wiele radości sprawił naszym milusińskim kontakt z hodowanymi w gospodarstwie zwierzętami (alpaki, kozy, owce, kury).

Wycieczkę zakończyły zajęcia plastyczne, podczas których dzieci wykonały indiańskie opaski. Nie obyło się bez malowania buziek . I w takim indiańskim wystroju, szczęśliwi wróciliśmy do przedszkola, by podzielić się swoimi emocjami i przeżyciami z rodzicami i innymi dziećmi.

U. Michalewska, J. Stępień

« mar