W dniu 04.11.2019 r. w Przedszkolu w Niedrzwicy Dużej odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego pt: „Jesień w różnych środowiskach przyrodniczych”.  Ta inicjatywa podjęta w 2013 roku, wpisuje się w wieloletnie działania naszego przedszkola na rzecz rozwijania umiejętności plastycznych, kreatywności dzieci oraz ich zainteresowań dotyczących zmian zachodzących w przyrodzie.

Na uroczystość przybyły dzieci wraz z rodzicami i rodzeństwem, oraz zaproszeni goście, by w miłej i serdecznej atmosferze świętować wręczenie nagród i dyplomów. Na początku spotkania głos zabrały organizatorki konkursu oraz Pani Dyrektor Zofia Barbara Gąska, która w serdecznych słowach podsumowała oraz oceniła pracę artystów, życząc im jednocześnie dalszych sukcesów.

Wpłynęło wiele zgłoszeń z przedszkoli działających w Gminie Niedrzwica Duża. Sposób wykonania prac, ich forma zależały tylko od wyobraźni małych twórców; były: wydzieranki, wylepianki, rysunki, prace przestrzenne – wszystkie prace niezwykle ciekawe i z całą pewnością wymagające pracy i pomysłowości.

Laureatów każdej z kategorii wiekowej (3, 4, 5 i 6 – latków) wskazało w Przedszkolu Jury, złożone z ekspertów o uznanych kwalifikacjach. Wyłonienie zwycięzców było bardzo trudne więc członkowie Komisji Konkursowej postanowili nagrodzić prace odznaczające się szczególną pomysłowością, a wszystkich uczestników obdarować wyróżnieniami.  Prace plastyczne obejrzeć można było na Wystawie Pokonkursowej w holu Przedszkola w Niedrzwicy Dużej.

Laureatami konkursu zostali:

Kategoria I: grupa dzieci 3 – letnich.

1. Jakub Pietraś Przedszkole w Niedrzwicy Dużej
  2. Lidia Słowińska Przedszkole w Niedrzwicy Kościelnej
  3. Aleksandra Gajor Przedszkole w Niedrzwicy Dużej

Kategoria II: grupa dzieci 4 – letnich.

1. Bartłomiej Piejak Przedszkole w Niedrzwicy Kościelnej
  2. Zuzanna Lubelska Przedszkole w Niedrzwicy Dużej
  3. Maria Łyjak Przedszkole w Niedrzwicy Dużej

Kategoria III: grupa dzieci 5 – letnich.

1. Madejczyk Amelia Przedszkole w Niedrzwicy Dużej
  2. Emilia Kałdonek Przedszkole w Niedrzwicy Kościelnej
  3. Filip Poleszak Przedszkole w Niedrzwicy Dużej

Kategoria IV: grupa dzieci 6 – letnich.

1. Hanna Smalec Przedszkole w Sobieszczanach
  2. Lena Wiertel Przedszkole w Niedrzwicy Kościelnej
  3. Maja Zdeb Przedszkole w Niedrzwicy Kościelnej

Wyróżnieni:

1. Karol Drewniak
  2. Szymon Wójtowicz
  3. Wojciech Bryda
  4. Tymoteusz Wideński
  5. Malwina Markiewicz
  6. Maciej Kędziora
  7. Aleksandra Kędziora
  8. Zuzanna Smalec
  9. Wiktoria Karasińska
  10. Agata Woźniak
  11. Roksana Stępień
  12. Kinga Sulowska
  13. Alicja Mędel

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za zaangażowanie i twórczą pracę. Mamy  nadzieję, że kolejny konkurs organizowany przez Przedszkole w Niedrzwicy Dużej będzie się cieszył równie dużym zainteresowaniem.

« mar