Get Adobe Flash player
Ogłoszenie
30 stycznia 2020 ( czwartek) odbędzie się zabawa choinkowa. Szczegóły organizacyjne u wychowawczyń grup

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W blasku choinki, świątecznych dekoracji, zapachu pierniczków i pierników sześciolatki z grupy "Robaczki" spotkały się dnia 18 grudnia z rodzicami, rodzeństwem i swoimi najbliższymi na grupowym spotkaniu opłatkowym. Dzieci przygotowane przez wychowawczynię przedstawiły najbliższym program słowno- muzyczny, nawiązujący tematyką do tradycji i zwyczajów świąt Bożego Narodzenia. W słowach wierszy i piosenek dzieci przekazały wiadomości na temat symboli świątecznych, ubierania choinki, pieczenia pierniczków, przygotowywania stołu do wieczerzy wigilijnej, dwunastu potraw, stawiania dodatkowego nakrycia,  pamięci o osobach samotnych i zapraszania ich do wspólnego spędzania świątecznych chwil, wypatrywania pierwszej gwiazdy jako znaku do rozpoczęcia wieczerzy, łamania się opłatkiem,składania życzeń. Bogaty repertuar muzyczny obfitował w kolędy i piosenki o tematyce świątecznej wykonane indywidualnie, grupowo oraz w rodzinnych duetach. Był również czas na łamanie się opłatkiem, składanie życzeń, wręczenie rodzicom okolicznościowych prezentów oraz wspólne chwile przy piernikowym poczęstunku.

Serdecznie dziękuję za pomoc w organizacji tego spotkania P. Katarzynie Stolarz, P. Martynie i P. Jadwidze Wójtowicz, P. Barbarze i Jackowi  Waśniowskim, oraz P. Annie Bednarz.

Marzena Szymuś

 

Comments are closed.

Styczeń 2020
P W Ś C P S N
« gru    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Archiwa
logo
BIP
Pomóż
Podziękowanie