" Kto jeśli nie Ty, kto jeśli nie my, kto jeśli nie ja, pomagać ma…" – takie przesłanie towarzyszyło nam dnia 16 lutego 2020 r, podczas zorganizowanej przez naszą placówkę wspólnie ze SP. w Mariance akcji charytatywnej , która odbyła się w sali widowiskowej GOKSiR  dla podopiecznego Fundacji Sedeka "Zdążyć z Pomocą " P. Roberta Milewskiego, mieszkańca Krężnicy Jarej, chorującego na Stwardnienie Rozsiane w najgorszej postępującej postaci. Choroba p. Roberta wymaga przeszczepu komórek macierzystych, które zwiększą jego szanse na powrót do większej sprawności, ale potrzebny do jego realizacji ogromny wkład pieniężny jest poza zasięgiem finansowym rodziny. Stąd też nasza inicjatywa organizacji tej akcji. W niedzielne popołudnie, dzieci poszczególnych grup wiekowych, wspólnie z wychowaczyniami zaprezentowały bogaty program artystyczny zgromadzonej widowni. Przedszkole śpiewało, tańczyło na ludowo i współcześnie, wywołując gromkie brawa i pozytywne emocje wśród publiczności – rodziców, mieszkańców, lecz przede wszystkim samego P. Roberta i jego rodziny. Dzieci z Marianki zaprezentowały cieszące się niezwykłym zainteresowaniem widowni przedstawienie pt. "Opowieść wigilijna". Przez całą imprezę prowadziliśmy zbiórkę pieniężną do puszek na  dalsze leczenie P. Roberta. I te puszki zapełniały nam się bardzo sprawnie m.in. dzięki możliwości zakupu za indywidualnie zadeklarowaną kwotę, przygotowanych wcześniej przez rodziców i dzieci, specjalnie na ten dzień,  ciasteczek oraz ciast. To słodkie stoisko cieszyło się olbrzymim zainteresowaniem.

Jest nam niezmiernie miło ogłosić, że dzięki wspólnemu zaangażowaniu w akcję zebraliśmy kwotę 3130 zł i 10 € !

Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy wsparli pieniężnie i organizacyjnie ten jakże szczytny cel – rodzicom , mieszkańcom Niedrzwicy Dużej uczestniczącym w tym przedsięwzięciu,  GOKSiR w NIedrzwicy Dużej, pracownikom SOSW w Załuczu, pracowikom BS w Niedrzwicy Dużej.

« mar