W poniedziałkowy poranek – 23 listopada “Słoneczka” otrzymały list od św. Mikołaja. Był on ogromnym dla nich zaskoczeniem, wywołał wiele pozytywnych emocji, domysłów, wprowadził nastrój ogromnej tajemniczości i ciekawości. Najważniejsze jednak i najpiękniejsze uczucia wyczytać można było z każdej dziecięcej twarzy,pełnej radości, zdziwienia i uśmiechu. Dzieci zmagały się nieco z otwarciem listu, bardzo solidnie zaklejonego przez Elfy na tak daleką podróż.  Podziw dzieci budziło piękno purpurowej koperty, jej blask i pieczęć św. Mikołaja. Po otwarciu koperty okazało sie, że znajduje się w niej list do ” “Słoneczek”, naklejka zapraszająca Mikołaja do zatrzymania sie w miejscu przedszkola, specjalna kartka z pozdrowieniami dla dzieci z deklaracją zapakowanych już prezentów`oraz specjalny dyplom, w którym św. Mikołaj docenił starania dzieci dotyczące ich zachowania. Po przeczytaniu listu pojawiły się bardzo spontaniczne podziekowania dzieci dla Mikołaja, zapewnienia o wielkim do niego uczuciu  i oczywiście liczenie dni do jego wizyty w przedszkolu oraz w domach.
Dzieci z radościa podjęły naukę piosenki pt. “Jedzie Święty Mikołaj” List wywieszony został na gazetce informacyjnej dla rodziców. Czekamy z nadzieją na miłego gościa i prezenty.

” Słoneczka” ze swoimi paniami Ulą i Renią

« lut