Okres przedswiąteczny “Słoneczka”spędziły bardzo aktywnie. Pokazały jak bardzo są kreatywne, pomysłowe, pracowite i wytrwałe w działaniu. Poza zorganizowanymi przez nauczycielki sytuacjami edukacyjnymi, chętnie samorzutnie podejmowały wiele działań świadczących o ich dużej aktywności twórczej, możliwościach i talentach plastycznych, muzycznych oraz aktorskich. Same wykonały wiele postaci do Jasełek w formie sylwet, organizując przedstawienie dla swoich kolegów w grupie, tworząc samdzielnie dialogi. Podejmowały szereg prac plastycznych o tematyce świątecznej, posługując się różnorodnością technik oraz materiałów plasycznych. Dużą niespodzianką dla dzieci, było otrzymanie swiątecznej paczki od “Promyczków” – przedszkolaków z Torunia, z ktorymi jesteśmy w kontakcie korespondencyjnym od jesieni. Dzieci zaplanowały cykl spotkań z rówieśnicza grupą “Promyczków”na kolejne miesiące roku szkolnego. Miłą chwilą była Wigilia grupowa, do której dzieci samodzielnie nakryły do stołu i zrobiły dekoracje. W ostatnim dniu przed świętami wszyscy życzyliśmy sobie radosnych śwąt, zabierając do domów upominki świąteczne w formie prac plastycznych i listów podsumowujących I półrocze roku szkolnego 2020/21.

Pozdrawiamy Noworocznie: panie  Ula i Renata

« mar