Get Adobe Flash player

Ramowy rozkład dnia dla 4 latków ” Żabki”  wychowawczynie: mgr Marzena Szymuś, mgr Patrycja Szymaniak

“Trampolina”. Program wychowania przedszkolnego. PWN, Elżbieta Kordos

7:00 –   8: 30 Schodzenie się dzieci. Zabawy odpowiadające zainteresowaniom dzieci. Ćwiczenia poranne, zabawy ruchowe przy muzyce , zabawy integracyjne.
8: 30 –  8: 40 Czynności higieniczne oraz przygotowanie do śniadania.
8: 40 –  9:00 Śniadanie.
9:00 – 9:30 Zajęcia dydaktyczne – realizacja  wybranych treści  programowych odnoszących się do społecznego, emocjonalnego, fizycznego, poznawczego obszaru podstawy programowej wychowania przedszkolnego.

j. angielski : wtorek, czwartek       religia : wtorek, czwartek

9:30 – 11:00  Czynności samoobsługowe. Spacery wokół przedszkola, zabawy dowolne na placu zabaw
11:00 – 12:00  Czynności samoobsługowe, higieniczne, słuchanie opowiadań, wierszy.  Przygotowanie do obiadu.
12:00 – 12:30 Obiad.
12:30 – 13:30 Relaksacja  poobiednia przy muzyce, bajkach
13:30 – 14:20 Zabawy dywanowe. Czynności higieniczne, samoobsługowe.  Przygotowanie do podwieczorku. Podwieczorek.
14:20 – 16:00  Zabawy w kącikach zainteresowań, kontakty indywidualne z dziećmi i rodzicami. Praca indywidualna z dziećmi wymagającymi wsparcia w wybranych obszarach rozwojowych.

W zależności od pory roku –  zabawy na placu przedszkolnym.

Podstawa programowa jest realizowana  w godz. 7.30 – 12.30

 

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

“Żabki” rozpoczęły obchody Dnia Przedszkolaka w doskonałych humorach.Tuż po śniadaniu, wzmocnieni wzorowo zjedzonymi kanapkami, rozpoczęliśmy naszą grupową zabawę.Tańczyliśmy i śpiewaliśmy w parach, solo, kółeczkach, pociągach, byliśmy przedszkolną orkiestrą oraz szewcami… Wszystko to zapewniały nam przedszkolne piosenki oraz zabawy. Nieco zmęczeni, już w kółeczku rozmawialiśmy o przedszkolu- za co je lubimy ( bo lubią je wszyscy 🙂 ), czego się w nim nauczyliśmy i co jeszcze przed nami… Nie zabrakło również poczęstunku oraz  prezentów- niespodzianek. “Żabki” trafnie podsumowały dzisiejszy dzień  – “to była super impreza”.  Zapraszamy do obejrzenia fotograficznej relacji tego dnia w naszej grupie – zakładka galeria – Dzień Przedszkolaka “Żabki”

Dziękujemy mamom z Rady Rodziców za pomoc w organizacji poczęstunku ! Dziękujemy również mamie Gabrysi za przepyszne arbuzy! Podziękowania kierujemy również do mamy Ani za dzisiejsze prezenciki!

DZIEŃ CHŁOPAKA

30 września chłopcy z naszej grypy otrzymali prezenty oraz dyplomiki. W ten sposób obchodziliśmy Dzień chłopaka. Jak widzicie, sprawiło im to  wiele radości. Był również czas na wspólne zabawy oraz słodki poczęstunek. DZIĘKUJEMY za pomoc w organizacji tego dnia rodzicom z “trójki”.

WYCIECZKA  DO LASU

03 listopada  “Żabki” odwiedziły las na ulicy Leśnej. Piesza  wycieczka nie sprawiła im trudu, a wrażenia z pobytu w miejscu, o którym rozmawiały wcześniej w przedszkolu były niesamowite. Jesienny las pobudzał wszystkie zmysły, dlatego postanowiliśmy, że odwiedzimy to miejsce ponownie wiosną.

SZKOŁA DO HYMNU

10 listopada  “Żabki” włączyły się do ministerialnej  akcji  “Szkoła do hymnu”. O godz. 11.11 grupa uroczyście i z należytą powagą zaśpiewała wszystkie zwrotki “Mazurka Dąbrowskiego”, co dla czterolatka nie jest przecież zadaniem łatwym. Ale daliśmy radę, dzięki nauce słów i wspólnym śpiewaniem w przedszkolu oraz utrwalaniu hymnu w domu, razem z rodzicami.

Dziękuję rodzicom za pomoc w organizacji tego dnia.

ZBIÓRKA DLA SCHRONISKA

  Los zwierząt nie jest obojętny żadnemu dziecku z naszej grupy.” Żabki” z zaangażowaniem włączyły się w zbiórkę żywności dla zwierząt ze schroniska w Lublinie. Do 18 listopada gromadziliśmy  dzięki zaangażowaniu rodziców i dzieci karmę suchą, puszki,  koce, kołdry, poduszki, a następnie dzięki pomocy taty Ani,  przekazaliśmy cała naszą zbiórkę pracownikom schroniska.

Serdecznie dziękujemy P. Marcinowi oraz wszystkim rodzicom, którzy wsparli naszą akcję !

WIZYTA MIKOŁAJA

Na to spotkanie czekaliśmy cały rok… Pełni nadziei, że Mikołaj przeczytał przygotowane do Niego listy, usłyszał śpiewaną o nim piosenkę i obejrzał wykonane przez dzieci portrety Mikołaja, już po śniadaniu wypatrywaliśmy go z okien naszej sali. I przyszedł! W asyście swoich pomocników odwiedził naszą grupę zostawiając nam wspaniałe prezenty, zarówno dla każdego dziecka, jak i dla nas wszystkich.  Zachwytom nie było końca, bo  Mikołaj – spełnił nasze wszystkie prezentowe  życzenia.

DZIĘKUJEMY ZA SPOTKANIE! SZCZEGÓLNE PODZIĘKOWANIA KIERUJEMY DO JEGO “POMOCNICZEK” – P.IZY, P. IWONKI I P. MARTY , DZIĘKI KTÓRYM DZISIEJSZY DZIEŃ  Z PEWNOŚCIĄ ZALICZYMY DO BARDZO RADOSNYCH.

 

UDZIAŁ W AKCJACH CHARYTATYWNYCH  “ŻABEK”

Udział w zbiórce pluszaków dla Centrum Wolontariatu w Lublinie

Zbiórka żywności dla Bractwa Miłosierdzia im. Brata Alberta w Lublinie oraz Przytuliska dla Samotnych Matek we Lwowie

Serdecznie dziękujemy rodzicom za wsparcie realizowanych w placówce działań charytatywnych

 

UDZIAŁ W  BOŻONARODZENIOWYM KONKURSIE PLASTYCZNYM  W GOKSiR

Grupa “Żabki” włączyła się w konkurs plastyczny zorganizowany przez GOKSiR w ramach przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. Tematem pracy konkursowej była “Ozdoba choinkowa – dzwoneczek”. Dzięki zaangażowaniu wszystkich dzieci z grupy ” Żabki” za swoją pracę konkursową uzyskały III miejsce w kat. przedszkola.

 

SUKCES ANI W KONKURSIE “Radośnie i bezpiecznie z rodziną”

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Ania Maik zajęła I miejsce (kat. przedszkola) w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Gminną Komisję ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Niedrzwicy Dużej wraz z OPS/ Zespołem Interdyscyplinarnym. Jej nagrodzona praca ukazała się w przygotowanym kalendarzu na rok. 2022. Laureatka oprócz kalendarza otrzymała dyplom oraz nagrody rzeczowe. GRATULUJEMY ANIU !

 

WESOŁYCH ŚWIĄT

 

Bal karnawałowy

Bal karnawałowy  dla przedszkolaków to dzień ważny i wyczekiwany z niecierpliwością,Dzień balu jest dniem, który dostarcza dzieciom wiele atrakcji, przeżyć i radości. Tak też było 08.02.2022 w naszym przedszkolu, kiedy odbył się wielki Bal Karnawałowy w grupie Żabki. Tego dnia już od rana pojawiały się kolorowe i bajkowe postacie, Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek. Można było spotkać królewny, motylki, Elsy, strażaków, policjantów, Spider- Mana, dinozaury… i wiele, wiele innych postaci.Były “tańce-łamańce”, “pociąg”, “kaczuchy” oraz liczne konkursy, w których wszyscy wzięli bardzo chętnie udział. Koniec uroczystości zwieńczył słodki poczęstunek.Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym przedszkolakom, a to było głównym celem balu. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy – dziewczynki Królowej Balu, chłopcy Króla Balu. Zapraszamy na następny bal za rok…

Patrycja Szymaniak

Dzień Babci i Dziadka

Święto Babci i Dziadka to bardzo ważne wydarzenie dla każdej wnuczki i dla każdego wnuczka. Żabki w styczniu przygotowały prezenty dla babć i dziadków, wręczając im pamiątkowe plakaty oraz  własnoręcznie wykonane kwiaty.  Dzieci uczęszczające na zajęcia taneczne przygotowały i nagrały dla nich układ taneczny do piosenki “mam tę moc”, a 11 lutego przygotowały nagranie online muzyczno – taneczne. Mamy nadzieję, że przygotowane niespodzianki dostarczyły babciom i dziadkom mnóstwa wzruszeń.

Ochrona przed koronawirusem
Jak się uchronić przed koronawirusem?
sierpień 2022
P W Ś C P S N
« lip    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Archiwa
logo
BIP
Rządowy Program

Pomóż
Podziękowanie
Podziękowanie od Prezydenta RP

Dyplom
Certyfikat udziału