Jest nam niezmiernie miło poinformować o ostatnich plastycznych sukcesach naszych przedszkolaków i uzyskanych przez nich lokatach w konkursach o randze gminnej i ogólnopolskiej.

Praca plastyczna ” Strażak Emil gasi pożar ” Michała Kwiatkowskiego z grupy 6l ” Żabki” uzyskała wyróżnienie na szczeblu powiatowym Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego zorganizowanego przez Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 11 kwietnia w Komendzie Miejskiej PSP w Lublinie.

Magdalena Kulesza z grupy  6l “Tygrysy” zajęła I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym “Na wiosennej łące” w kategorii wiekowej 5-6 l. zorganizowanym przez Przedszkole w Niedrzwicy Kościelnej. Jej praca uzyskała największe uznanie jury spośród 79 nadesłanych prac.

W  gminnym konkursie plastycznym “Mój ulubiony bajkowy bohater” zorganizowanym przez Przedszkole w Niedrzwicy Kościelnej nagrodzono i wyróżniono : Witolda Grzeszczuka z grupy “Biedronki” ( I miejsce w kat. wiekowej 3-4l), Zosię Pałkę z grupy “Tygrysy” ( I miejsce w kat. wiekowej 5-6l), Anię Maik z grupy “Żabki” ( II miejsce w kat.wiekowej 5-6l), Kaję Figiel z grupy ” Żabki” ( wyróżnienie).

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy !

Dyrektor i grono pedagogiczne składają serdeczne podziękowania naszym Darczyńcom.

Firmie “Alfa – Bet” za przekazanie wspaniałych i robiących ogromne wrażenie donic na kwiaty oraz Pani Agnieszce Masierak za piękne, kolorowe bratki.

Dzięki Państwa ofiarności możemy uatrakcyjnić wejście do naszego Przedszkola i wzbogacić jego bazę.

Naszym Darczyńcom życzymy sukcesów  w życiu osobistym i zawodowym.

Razem z nastaniem wiosny obchodzimy Światowy Dzień Kolorowej Skarpetki – dzień solidarności z osobami z zespołem Downa. W naszym przedszkolu zagościły skarpetki nie do pary, a także prowadzone były zajęcia mające na celu uwrażliwienie dzieci na odmienność innych ludzi. Przedszkolaki miały okazję posłuchać fragmentu opowiadania pt. „Każdy ma coś, czego nie ma inny ktoś”, doświadczyć trudności z jakimi borykają się ich rówieśnicy z trisomią, a także zaprojektować własną skarpetkę. Wszystkiemu towarzyszyła atmosfera zaciekawienia i wartościowe rozmowy. (A. Dębińska)

21 marca to początek kalendarzowej wiosny, a dla naszych przedszkolaków bardzo ważne wydarzenie. Z niecierpliwością czekamy na czas, kiedy oficjalnie” rękawiczki i czapki pochowamy do szafki, na spacerek pójdziemy, nie zmarzniemy już”. Tak też zrobiliśmy właśnie tego dnia ! Po śniadaniu, wyposażeni w kolorowe wiosenne gaiki,  z piosenkami o tematyce wiosennej, wyruszyliśmy liczną gromadą ulicami naszej miejscowości przypomnieć napotkanym mieszkańcom o tym, że nadeszła wiosna. Chcąc być “eko” postanowiliśmy, że nie będziemy palić marzanny. Podczas  spaceru szukaliśmy oczywiście wiosennych zwiastunów w naszym otoczeniu i znaleźliśmy ich co niemiara ! A więc… witaj Wiosno !

« mar