Archive for 27 kwietnia 2016

27.04.2016 r. grupy przedszkolne " Sowy mądre głowy " oraz " Minionki " postanowiły odpowiedzieć na zaproszenie rodziców Nikodema z grupy sześciolatków i przy wsparciu chętnych do pomocy w opiece dzieci rodziców, wyruszyły na wycieczkę do gospodarstwa Państwa Kijków. Celem wycieczki było obejrzenie stajni koni Indonezja , Stanówki oraz poznanie zwierząt hodowanych w gospodarstwie. W czasie wizyty obejrzeliśmy (i głaskaliśmy ) owce, kucyka, króliki, koty i oczywiście główną atrakcję, czyli konie. Mieliśmy również okazję obserwowania owczarków podhalańskich, prezentacji dwóch przepięknych ogierów oprowadzanych przez tatę Nikodema oraz galopady wszystkich koni ze stadniny. Pokaz zrobił na wszystkich olbrzymie wrażenie ! W czasie spotkania obejrzeliśmy również bryczkę, pług, radła ,czy janczary. Zakończeniem wizyty oprócz pamiątkowych fotografii, była niezwykle miła niespodzianka przygotowana przez rodziców Nikodema oraz jego babcię – a mianowicie prawdziwy piknik na trawie z ciasteczkami i sokiem ! Byliśmy zachwyceni ! Naszym podziękowaniem było gromkie i niezwykle szczere DZIĘKUJEMY ! oraz pamiatkowe podziękowanie. Po powrocie do przedszkola długo jeszcze dzieliliśmy się wrażeniami z wycieczki, dlatego postanowiliśmy narysować wszystko to, co nas zachwyciło i zaciekawiło w czasie naszej wizyty w gospodarstwie. Z powstałych prac stworzyliśmy albumik, który postanowiliśmy przekazać w prezencie rodzicom Nikodema.

Serdecznie dziękujemy P. Justynie i Mariuszowi Kijkom oraz babci Nikodema P. Marii Kijek za tak ciepłe przyjęcie nas w czasie wycieczki.

dzieci z grup pięcio oraz sześciolatków wraz z wychowawczyniami P. Martą Maik i Marzeną Szymuś

kwiecień 2016
« mar   maj »