Get Adobe Flash player
Zabawa karnawałowa w Przedszkolu w Niedrzwicy Dużej odbędzie się dnia 25 stycznia 2019 r. w godz.9.00 - 12.00

Archive for Listopad 2017

Kategoria wiekowa 3- latki :

OLYMPUS DIGITAL CAMERA I miejsce  Wiktoria Dobrzyńska  Przedszkole w Niedrzwicy Kościelnej

OLYMPUS DIGITAL CAMERAII miejsce  Natanael Piotrowski  Strzeszkowice

OLYMPUS DIGITAL CAMERAIII miejsce  Julia Jaśkowska  Czółna

OLYMPUS DIGITAL CAMERAWyróżnienie  Miłosz Kępowicz  Przedszkole w Niedrzwicy Kościelnej

 

Kategoria wiekowa 4-latki :

OLYMPUS DIGITAL CAMERAI miejsce  Hubert Wideński  Czółna

OLYMPUS DIGITAL CAMERAII miejsce  Kinga Ziętek  Czółna

OLYMPUS DIGITAL CAMERAIII miejsce  Antoni Mendel  Strzeszkowice

OLYMPUS DIGITAL CAMERAWyróżnienie  Daniel Jaśkowski  Przedszkole w Niedrzwicy Dużej

OLYMPUS DIGITAL CAMERAWyróżnienie  Tymoteusz Janczak  Sobieszczany

 

Kategoria wiekowa 5-latki :

OLYMPUS DIGITAL CAMERAI miejsce  Alicja Machaj  Przedszkole w Niedrzwicy Dużej

OLYMPUS DIGITAL CAMERAII miejsce  Amelia Bakoń  Czółna

OLYMPUS DIGITAL CAMERAIII miejsce  Julita Poleszak  Przedszkole w Niedrzwicy Dużej

OLYMPUS DIGITAL CAMERAWyróżnienie  Emilka Wiaderek  Przedszkole w Niedrzwicy Dużej

OLYMPUS DIGITAL CAMERAWyróżnienie  Wiktor Kozioł  Czółna

 

Kategoria wiekowa 6-latki

OLYMPUS DIGITAL CAMERAI miejsce Szymon Król  Przedszkole w Niedrzwicy Dużej

OLYMPUS DIGITAL CAMERAII miejsce  Dawid Duda  Przedszkole w Niedrzwicy Dużej

OLYMPUS DIGITAL CAMERAIII miejsce Maja Jachacz  Przedszkole w Niedrzwicy Dużej

OLYMPUS DIGITAL CAMERAWyróżnienie  Maciej Bednarczyk  Sobieszczany

OLYMPUS DIGITAL CAMERAWyróżnienie  Łucja Paluch  Przedszkole w Niedrzwicy Kościelnej

 

Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy !

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

"Słoneczka" dostały list od św. Mikołaja. Pisząc wcześniej do Niego o swoich marzeniach, nie spodziewały się takiej niespodzianki. Św. Mikołaj obiecuje rychłą wizytę w przedszkolu. Obecnie jest na etapie pakowania prezentów dla dzieci i szykowania swoich reniferów do drogi. Radość w grupie "Słoneczek" i zaskoczenie z powodu ogromnej wiedzy świętego Mikołaja o ich działaniach, były ogromne. Św. Mikołaj wyraził swoje zadowolenie i radość z uczestnictwa dzieci w pięknej patriotycznej uroczystości, poza tym z zaangażowania dzieci we wzajemną pomoc, próby samodzielności, rozumienia zasad społecznych, itp. Dzieci dostały od Świętego Mikołaja misję do wypełnienia w najbliższym przedświątecznym czasie, dotyczącą objęcia opieką listowną dzieci niepełnosprawnych, oczekujących kontaktu z rówieśnikami oraz udziału w akcji " Pomóż dzieciom przetrwać zimę". Prosił poza tym dzieci o upieczenie ciasteczek, które są jego przysmakiem podczas wizyt u dzieci. zatem spełniamy prośby Św. Mikołaja niecierpliwie oczekując spotkania z nim już 06 grudnia.

Urszula Michalewska

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W tym roku "Słoneczka" spełnią marzenie Tobiasza i Nikoli z Lublina, dzieci z ogromnymi problemami zdrowotnymi, uniemożliwiającymi im codzienny kontakt  z rówieśnikami. Radością i marzeniem tych dzieci jest otrzymywanie listów od kolegów w podobnym wieku, z których dowiedzieć się mogą o ich codziennym życiu. JEST TO NIEKIEDY JEDYNY KONTAKT Z RÓWIEŚNIKAMI. " Słoneczka" napisały wspólnie ze swoją panią listy, opisujące ich działania podczas pobytu w przedszkolu. Wcześniej z przekonaniem podjęły się misji spełnienia marzeń tym wybranym dzieciom wstępując do "MARZYCIELSKIEJ POCZTY". Dobro owocuje podwójnie, nieśmy go zatem tak wiele, aby nigdy nikomu go nie zabrakło.

Urszula Michalewska

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Po raz kolejny w całym przedszkolu obchodziliśmy ustanowiony na dzień 20 listopada Dzień Praw Dziecka. W każdej grupie, wychowawczynie prowadziły zajęcia, podczas których dzieci utrwalały sobie oraz poznawały na nowo prawa dziecka.W  sposób zrozumiały dla dzieci, nauczycielki omawiały poszczególne prawa, dając przykład codziennego życia każdego przedszkolaka. Dzieci poznały opowiadania obrazujące ich prawa, ale także konsekwencje nieprzestrzegania ich wobec innych. Dzieci są świadome najważniejszego z praw: prawa do życia oraz kolejnych związanych z życiem. Uwieńczeniem zajęć były prace plastyczne , w których dzieci wyrażały zrozumienie przekazanej wiedzy. Powstały m.in. piękne plakaty oraz albumy z marzeniami dzieci, do których oczywiście dzieci mają wszelkie prawo, a w świetle Konstytucji również ich realizacji.

Urszula Michalewska

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

" Miś, miś pluszowy zawsze Cię wysłucha

o swoich kłopotach szepnij mu do ucha "

Olbrzymie. Małe i duże. Pluszowe lub wełniane. Ukochana zabawka wszystkich dzieci – zarówno chłopców, jak i dziewczynek. Oczywiście misie! Dzięki obchodom Dnia Pluszowego Misia, przypadającego na dzień 25 listopada, w piątek w przedszkolu zrobiło się dzięki nim bardzo radośnie i przytulnie. Dzieci z poszczególnych grup przyniosły swoje misie i spędziły z nimi cały  ( jakże sympatyczny) dzień. Tego dnia w salach były rozmowy o misiach – także tych bajkowych, doskonale znanych zarówno dzieciom, jak i dorosłym : Kubusiu Puchatku, Misiu Uszatku, Misiu Yogi. Dzieci prezentowały swoje misie, dzięki czemu "poznaliśmy" m.in.  Misia Misia, Misia Bajeczkę, Misia Mietka, czy też Misię Gwiazdeczkę.Panie wychowawczynie opowiadały dzieciom ( z nieukrywaną  łezką w oku) o swoich ukochanych misiach z lat dziecięcych. Wspólnie z misiami tańczyliśmy i śpiewaliśmy (oczywiście o misiach) "Jadą, jadą misie", "Gruby misio", ćwiczyliśmy, "uczyliśmy" misie orientacji w schemacie ciała i relacji przestrzennych. Nasi "milusińscy goście" zostali uwiecznieni przez swoich właścicieli w pracach plastycznych i  na wspólnych fotografiach.

Listopad 2017
P W Ś C P S N
« paź   gru »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  
Archiwa
logo
BIP
Pomóż