Archive for 28 czerwca 2018

21 i 22 czerwca 2018 r. były dniami, w których siedem grup żegnało przedszkole po 10 miesiącach obfitujących w wiele wydarzeń grupowych, uroczystości i imprezy przedszkolne, codzienne radości, a czasami małe smutki. Jako pierwsze uczyniły to 21 czerwca grupy najmłodsze – trzyletnie "Pszczółki" oraz dwie grupy czterolatków : "Robaczki" i "Motylki".W krótkich inscenizacjach słowno- muzycznych, przy licznie zgromadzonej widowni – rodzicach i rodzeństwie, dziękowały za wspólnie spędzony rok przedszkolny oraz wyrażały swoje marzenia i oczekiwania związane z czasem wakacyjnego odpoczynku. Dzieci czteroletnie brawurowo wykonały również dwa tańce współczesne : " Chocolate choco, choco" i " La Cintura". Wszystkie, oprócz wakacyjnych życzeń od wychowawczyń, otrzymały dyplomiki ukończenia oddziałów przedszkolnych i niespodzianki – książeczki. Nieco poważniej i donioślej było dnia 22 czerwca, kiedy z przedszkolem żegnały się dwie najstarsze grupy : "Krasnoludki" i " Tygrysy". W ostatnich chwilach swojego pobytu w przedszkolnych progach, niejednokrotnie ze wzruszeniem,  najpiękniej jak umiały, w słowach recytowanych wierszy i zaśpiewanych piosenek, dziękowały całej społeczności przedszkola – nauczycielom, wychowawcom, personelowi, pozostałym przedszkolakom, za chwile  spędzone razem. Słowa podziękowania za wspólne lata  i życzenia dalszych sukcesów w środowisku szkolnym otrzymały od p. dyrektor i wychowawczyń grup, które uroczyście wręczyły 50 absolwentom dyplomy i nagrody książkowe.

Dziękujemy wszystkim za cały rok przedszkolny życząc dzieciom i rodzicom bezpiecznego, radosnego wakacyjnego                                       (i urlopowego)  czasu.

Do zobaczenia we wrześniu.

P. dyrektor , kadra pedagogiczna, personel przedszkola

DSC_0868

Dnia 22 czerwca przedszkolaki z grup pięciolatków, uroczyście zakończyły rok szkolny , przygotowując wraz ze swoimi wychowawczyniami : p. Ulą Michalewską oraz p. Bożeną Pietrzak barwne przedstawienie w doskonałej oprawie muzycznej pt. "Podróż po świecie". Dzieci reprezentowały swoimi strojami różne państwa świata, wykonując charakterystyczne dla nich tańce, śpiewy, opisując je jednocześnie w recytacjach. Nie zabrakło hiszpańskiej korridy, hawajskich oraz afrykańskich rytmów, greckiego tańca "Zorba" wytańczonego przez wychowawczynie. Było czterech chłopców z Liverpoolu w "lenonkach" z gitarami. Były też zdecydowane akcenty polskie, m.in. Polka lubelska, piosenki o ojczyźnie oraz pożegnanie przedszkola przy zbiorowej fotografii wykonanej osobiście przez dzieci. Wszystkim dzieciom życzymy szczęśliwych i udanych wakacji.

P.Ula  z p. Bożeną

DSC_0185-Copy

Dzień 05 czerwca, był czasem długo oczekiwanym przez dzieci oraz rodziców, aby wspólnie spędzone chwile na Uroczystości Dnia Rodziny, były dla jego wszystkich uczestników darem bycia ze sobą, momentem podziękowania za miłość, troskę, codzienne obowiązki oraz zdaniem sobie sprawy z tego, że rodzina jest największym skarbem, o który należy dbać, pielęgnować go i cenić najbardziej spośród stawianych sobie priorytetów. Podczas uroczystości, dzieci w słowach piosenek oraz wierszy wyraziły swoim mamom i tatom uczucia bezinteresownej miłości, przywiązania i wdzięczności. W scenkach teatralnych przedstawiły w humorystyczny sposób codzienne sytuacje z życia rodziny, zatańczyły też piękne tańce : "Czekolada" oraz "Różany ogród". Uwieńczeniem spotkania były wręczone przez dzieci samodzielnie wykonane upominki. Całość spotkania przygotowały wychowawczynie grup : p. Bożena Krawczyk oraz Urszula Michalewska w sali widowiskowej GOKSiR.

Urszula Michalewska

czerwiec 2018