Archive for luty 2014

"Nożem kroję chleb – ciach, ciach, ciach I smaruję masłem – pach, pach, pach Nakładam ze słoika dżem – a potem z apetytem jem. Mniam, mniam, mniam… "

21.02.2014 przedszkolaki z grupy 3-latków razem z panią Małgosią i panią Marysią przygotowywały i potem smakowały wiosenne kanapki. W związku z realizacją tygodniowego planu i tematu " W kuchni" maluchy zgodnym głosem wybrały menu na piątek w postaci kanapek. Wszystkie dzieci były bardzo przejęte rolą małych kucharzy. Przedszkolaki same smarowały bułeczki masełkiem oraz układały przepysznie wyglądające kompozycje. Niektóre z nich były nawet piętrowe (!).Najważnejsze było jednak to, że każdemu maluszkowi bardzo smakowały zrobione przez siebie kanapeczki.

( autor : Małgorzata Sapińska)

21.02.2014 o godz. 14.00 w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z babcią i dziadziem. Dzieci z grupy 0a pod kierunkiem wychowawczyń p. Bożeny Pietrzak i Małgorzaty Sapińskiej przygotowały występ z okazji Dnia Babci i Dziadka . Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki oraz wykonały kilka tańców. Na zakończenie każda babcia i dziadzio otrzymali prezenty oraz życzenia od wnuków. Następnie wszyscy zostali zaproszeni na herbatkę i słodki poczęstunek.

( autor : Bożena Pietrzak )

Mnóstwo zabawy, humoru i chwile pełne zaskoczenia- tak w skrócie możemy scharakteryzować spotkania z Teatrem Żywego Słowa z Lublina. Bajki, z jakimi odwiedza nas teatr p. Martyny są nam doskonale znane, jednak w wykonaniu aktorów tego teatru ciągle nas zaskakują! Zaskakująca była również  "Śpiąca Królewna" , którą obejrzeliśmy 17.02.2014. Już na początku pojawił się w niej… pingwin (!), ale to my- przedszkolaki byliśmy głównymi postaciami w tym przedstawieniu – królewną, damami dworu, wróżkami (była nią również p. Bożena), a nawet….plebanem. Było dużo śmiechu i niespodziewanych zwrotów akcji… Oczywiście wszystko zakończyło się tak jak należy – Śpiąca Królewna obudziła się i  " wszyscy żyli długo i szczęśliwie". Bardzo lubimy te spotkania i już czekamy na następne!

Czar dnia św. Walentego nie ominął naszego przedszkola, wchodząc w jego progi tuż po otwarciu przedszkolnych drzwi. Zaczęło się od lukrowanych, piernikowych serc, hojnie rozdawanych przez p. Małgosię. Był to początek lawiny uśmiechów, przytuleń, całusków i wszelkiej życzliwości. Dzieci w całym przedszkolu rozmawiały ze swoimi wychowawczyniami o dobroci, przyjaźni i miłości. Z radością mówiły o tym, że są kochane przez swoich rodziców, panie oraz o tym , że i one kochają. Wychowawczynie obdarowywały swoich podopiecznych symbolami dnia- serduszkami, naklejkami lub lizakami. W każdej sali mieniło się od kolorów czerwieni i różu, podczas wykonywania przez dzieci upominków dla kochanych przez siebie osób. Była radość ze wspólnej pracy przy ozdabianiu girlandami serc sali oraz zabawy przy muzyce. Dzień 14 lutego dzieci potraktowały bardzo świątecznie min. organizując z własnej inicjatywy odświętną dekorację stołu podczas obiadu. Drobne gesty mówiły same za siebie – a właściwie przez gesty przemawiała miłość. Wszyscy, każdego dnia potrzebujemy ciepłych gestów ludzkiej życzliwości, mamy też potrzebę obdarowywania nimi innych. To nadaje sens naszemu życiu i czyni je pięknym. Najczulsza bowiem miłość przemawia przez drobne gesty, promienny uśmiech, skrywane spojrzenia, ciche zamknięcie drzwi, filiżankę ciepłej herbaty…

( autor : Ula Michalewska)

11.02.2014 grupa dzieci czteroletnich spotkała się ze znamienitymi gośćmi. Tego dnia przedszkolne progi niezwykle licznie odwiedziły nasze ukochane babcie i wspaniali dziadkowie. Zgromadzeni goście wysłuchali wierszy, piosenek i obejrzeli nasze występy taneczne do których przygotowywaliśmy się bardzo sumiennie. I udało się! Babcie i dziadkowie nawet nie ukrywali łez wzruszenia słuchając jak dziękujemy im naszymi małymi serduszkami za ich bezwarunkową miłość i poświęcony nam czas. Po części artystycznej były chwile wręczania prezentów przez wnuczki i wnuków, składania życzeń, mnóstwa przytuleń i uścisków z babcią i dziadkiem oraz wspólny słodki poczęstunek przygotowany przez grupę mam.

Serdecznie dziękujemy naszym gościom za wszystkie ciepłe słowa otrzymane tego dnia. Do zobaczenia za rok!

czterolatki z wychowawczynią

luty 2014