Archive for kwiecień 2017

28 kwietnia nasze przedszkole odwiedzili artyści, którzy zaprezentowali dzieciom spektakl muzyczny pt. „Znane duety”. Mali widzowie wysłuchali m.in. wierszy: „Paweł i Gaweł”, „Żuraw i Czapla”, „Wielbłąd” i wielu innych. Wszystkie dotyczyły w/w tematu. Aktorzy śpiewali, tańczyli oraz recytowali, co wprawiło dzieci w doskonały humor, śmiechom i oklaskom nie było końca. Na zakończenie przedszkolaki, bawiły się w rozpoznawanie znanych duetów: Kubuś Puchatek i Prosiaczek, Asteriks i Obeliks itp.  Przedstawienie zapewniło dzieciom wspaniałą rozrywkę, o czym świadczyły uśmiechy na ich twarzach.

11 kwietnia nasze przedszkole odwiedziło mobilne planetarium, za pomocą którego miły Pan Kometa zabrał dzieci w podróż kosmiczną.

Przedszkolaki, za pomocą dużego „namiotu – kopuły” poczuły, się jak podróżnicy w czasie i przestrzeni. Na początku przypomniały sobie wiadomości o naszym Układzie Słonecznym, następnie razem z bocianem i Panem Kometą odwiedziły poszczególne planety oraz poznały największe gwiazdy.  Była to niezapomniana podróż, o której dzieci na pewno nie zapomną.

Dnia 02 kwietnia 2017 r. w GOKSiR odbył się, jak co roku, kiermasz wielkanocny. Jednymi z nielicznych występujacych podczas kiermaszu była grupa  5 -latków " Krasnoludki".W przedszkolnych strojach, dzieci uświetniły czas wszystkim  przybyłym na kiermasz. " Krasnoludki" wyszły na scenę i zaśpiewały : " Koszyczek wielkanocny", " Kurczątka" oraz zatańczyły  taniec " Zające". Wszystkim zebranym występ bardzo się podobał, czego odzwierciedleniem były gromkie brawa i uśmiechy.

Małgorzata Sapińska

OLYMPUS DIGITAL CAMERA7 kwietnia grupa Zuchów przygotowywała sobie pyszne, zdrowe kanapki. Dzieci przyniosły potrzebne produkty; w naszej grupie zagościły: rzodkiewki, sałaty, ogórki, pomidory, sery,  szczypiorek i wiele innych zdrowych artykułów spożywczych. Wszyscy, po przypomnieniu sobie zasad bezpieczeństwa i higieny przystąpili z ogromnym zaangażowaniem do pracy. Radości było wiele, dzieci tworzyły na kanapkach zabawne minki, które następnie ze smakiem zajadały. Kanapki wyglądały kolorowo i na pewno zawierały sporo witamin, szybko znikały z talerzy, bo najlepiej smakują kanapki wykonane własnoręcznie.

28 marca w grupie Zuchów odbyły się wyjątkowe zajęcia plastyczne, prowadzone przez P. Edytę –mamę Natalki. Dzieci miały możliwość samodzielnie ozdobić jajko wielkanocne, techniką decoupage. Wszystkie sześciolatki pracowały sumiennie i z wielkim zaangażowaniem wykonywały kolejne etapy pracy. Efekt jest zachwycający. Serdecznie dziękujemy mamie Natalki za poświęcony czas i ciekawe zajęcia.

kwiecień 2017
« mar   maj »