Archive for 5 kwietnia 2014

Przez cały ubiegły tydzień, przedszkolaki poznawały życie wielkiego Polaka-błogosławionego Jana Pawła II,przygotowując się do wielkiej uroczystości kanonizacyjnej 27.IV.2014r. Z wielkim zaangażowaniem słuchały przedstawianych w opowiadaniach faktów z życia Karola Wojtyły i papieża Jana Pawła II. Oglądały piękne wydania albumowe poświęcone osobie papieża Polaka,dziesiątki fotografii. Obejrzały też film o Jego życiu. Wysłuchały wiele nagrań z wypowiedziami papieża, kierowanymi do Polaków, szczególnie zapamiętujac jedną z nich: "Tu. w tym mieście Wadowice wszystko się zaczęło: I życie się zaczęło i szkoła się zaczęła i teatr się zaczął i kapłaństwo się zaczęło." Entuzjastycznie śpiewały pieśni ulubione przez Ojca Świętego, min."Barka", "Wadowice-moje miasto" oraz napisane dla papieża "Papież Słowiański", "Okno w niebie" czy też "Santo Subito". Poza tym wspólnie wykonały piękną wystawę fotograficzną o papieżu oraz własną galerię plastyczną poświęconą osobie papieża Polaka. 02.IV.2014 w dziewiątą rocznicę śmierci papieża, przedszkolaki ze swoimi wychowawczyniami złożyły pod tablicą papieską przy Kościele Parafialnym w Niedrzwicy Dużej kwiaty, zapaliły świecę i wspólnie odśpiewały "Barkę". Obecnie przygotowują się do koncertu zatytułowanego "Strumień", organizowanego przez GOKSiR na dzień kanonizacji Jana Pawła II oraz uroczystość dziękczynną za dar kanonizacji i dar życia świętego człowieka wśród nas, planowaną w maju przez wychowawczynie trzech grup przedszkolnych. Niechaj wśród nas dzieją się cuda za wstawiennictwem Świętego Jana Pawła II.

( autor: Urszula Michalewska)

kwiecień 2014
« mar   maj »