Archive for maj 2014

Rok szkolny 2013/2014 to czas, kiedy nasze przedszkole szczególną uwagę poświęca przyrodzie. Przez szereg różnorodnych działań poznajemy jej tajniki oraz dostrzegamy  bogactwo barw i form, a nasze spostrzeżenia dokumentujemy na wiele sposobów. 28.05.2014 dzieci z grup czterolatki z p. M.Szymuś oraz sześciolatki z p. M.Sapińską zgromadziły się na placu przedszkolnym i odzwierciedlały swoje spostrzeżenia przyrodnicze za pomocą prac plastycznych. Zorganizowany plener malarski pozwolił upamiętnić piękno majowej aury, był również doskonałą okazją do zaprezentowania własnych umiejętności komponowania pracy w określonych warunkach oraz do współpracy w podejmowanych przez dzieci czynnościch. Taka forma działania bardzo podobała się jej uczestnikom – było dużo radości, spontanicznych (ale związanych tematycznie) wypowiedzi i  przede wszystkim powstało wiele pięknych majowych obrazów.

img_15Wspólnie przeżyte chwile, dnia 25 maja, spędzone w parafialnym kościele na dziękczynieniu za dar kanonizacji papieża Polaka Jana Pawła II, zapadną na długo w pamięci wykonawców i odbiorców tej uroczystości. Wykonawcami były dzieci starszych grup przedszkolnych Przedszkola w Niedrzwicy Dużej, odbiorcami zaś ich rodziny, parafianie oraz księża naszej niedrzwickiej wspólnoty parafialnej. Raz jeszcze mogliśmy zagłębić się dzięki utworom literackim, podniosłym pieśniom i symbolice gestów obrazujących modlitwę, tęsknotę, dumę oraz przesłania Św. Jana Pawła II o pokoju i miłości w  świętym życiu i posłudze kapłańskiej naszego "Ludowego Brata", przyjaciela rodzin, dzieci, młodzieży i wszystkich szukających tej jedynej drogi na wielu ścieżkach swojego życia. Św. Janie Pawle II, Twojemu wstawiennictwu powierzamy naszą codzienność, pomóż nam przeżywać każdy nasz dzień w świadomości jego niezwykłości i daru, niepowtarzalności i piękna oraz wdzięczności za każdą jego chwilę. Za ten dzień dany nam przez Pana, z serca dziękują nauczycielki grup przedszkolaków, które przygotowały je duchowo i artystycznie: Urszula Michalewska, Bożena Krawczyk oraz Bożena Pietrzak. Z serca dziękujemy osobom, które zaangażowały się do pomocy w organizację występu, mianowicie: p. Piotrowi Reszka, p. Piotrowi Wałachowskiemu, p. Annie Malarczyk, p. Marzenie Duda oraz p. Wiesławowi Brzózka.

Urszula Michalewska

pieśni14Kiedy maj na ziemi, w sercu radość gości, którą można wyrażać w różny sposób. Przedszkolaki z naszego przedszkola wyraziły swój zachwyt śpiewem, występując w dniu 18 maja w III Przeglądzie Pieśni Maryjnych i Majowych w Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Niedrzwicy Dużej, organizowanym przez Towarzystwo Emerytów i Rencistów Spokojna Przystań. Dzieci zaśpiewały pieśń pt. "Czarna Madonna" oraz "Matko Częstochowska". Wspólnie z rodzicami wysłuchały koncertu w wykonaniu różnych zespołów z regionu lubelszczyzny. Mogły zachwycać się różnorodnością strojów, brzmieniem wielorakich instrumentów muzycznych oraz możliwością wspólnego śpiewu na zakończenie koncertu. Wszyscy uczestnicy nagrodzeni zostali dyplomami udziału w Przeglądzie Pieśni Maryjnych i Majowych oraz słodkimi upominkami. Bardzo serdecznie dziękujemy za wspólne przeżycia, życząc organizatorom wiele zdrowia, zapału do działania, ludzkiej serdeczności i wdzięczności za przekazywanie młodemu pokoleniu tradycji narodowych, patriotyzmu i wiary.

Urszula Michalewska

Doskonale wiemy, że "piosenka jest dobra na wszystko", dlatego 09.05.2014r po raz szósty spotkaliśmy się w sali widowiskowej GOKSiR na naszym największym rozśpiewanym święcie – Festiwalu Piosenki Przedszkolnej Zielona Nutka. Podczas tego festiwalu dzieci w wieku przedszkolnym z terenu gminy mają okazję zaprezentować się wokalnie, szerokiej, ale jakże wymagającej publiczności, jaką są dzieci i rodzice. W tegorocznej edycji Zielonej Nutki nasze przedszkole reprezentowała każda grupa wiekowa. 3 latki z p. M. Sapińską zaśpiewały "Idą mrówy", "Papuga", 4 latki z p. M. Szymuś " Na zakupy", " Moje zwierzątka", 5 latki z p. M. Hawrył " Halo, halo", " Nad łąką", 5-6 latki z p. B. Krawczyk " Tata czarodziej", " Leśna wróżka", a 6 latki z p. U. Michalewską  zaprezentowały " Koronkową lambadę" oraz "Poznajemy świat". Za wszystkie nasze występy otrzymaliśmy od publiczności gromkie brawa! Oprócz prezentacji scenicznych był też czas na wspólną zabawę i… naukę tańca.  Zielona Nutka nie ma charakteru konkursu, więc wszyscy uczestnicy są wielkimi wygranymi tego przedsięwzięcia. Za udział w Festiwalu Piosenki otrzymaliśmy pamiątkowe dyplomy, nagrody książkowe oraz słodycze. VI Festiwal Piosenki Przedszkolnej  za nami, ale my czekamy już na jego VII odsłonę.

08.05.2014 za sprawą teatrzyku objazdowego, który odwiedził nasze przedszkole, wyruszyliśmy w "Podróże małe i duże". Dzięki szalonemu Smokowi Bazylemu, który chciał odwiedzić swojego dziadka – Smoka Wawelskiego, wyruszyliśmy w pełną niespodzianek podróż po Polsce. Smokowi wszystko się pomieszało – min. rozmieszczenie miast na mapie naszego kraju i wybrane symbole tych miast, ale dzięki jego pomocnikom, naszym zaklęciom, jak i naszej , jak się okazało dużej wiedzy, dotarliśmy szczęśliwie do celu. Odwiedziliśmy Gdańsk, Toruń, Poznań, Warszawę i oczywiście Kraków, ale nie mogliśmy się niestety spotkać ze Smokiem Wawelskim. Podróż po Polsce, dzięki Smokowi Bazylemu, oprócz doskonałej zabawy była dla nas lekcją przybliżającą nam  elementarną historię naszego kraju i sprawdzającą zasób naszych wiadomości na temat wybranych legend związanych z Polską, czy symboli narodowych. Trzeba przyznać, że ten egzamin zdaliśmy na piątkę z plusem!

maj 2014
« kw.   cze »