Archive for kwiecień 2014

piesni16 - Kopia27.04.2014 w godzinach wieczornych, w Kościele Parafialnym p.w. Podwyższenia Krzyża Św. w Niedrzwicy Dużej, odbył się koncert pt. "Strumień", organizowany przez GOKSiR z okazji kanonizacji dwóch papieży: Jana XXIII oraz Jana Pawła II. Wspólnie przeżywaliśmy ogromną radość, dumę i wdzięczność, wyrażoną przez artystów z Gminy Niedrzwica Duża w przepięknych pieśniach, słowie, również tym kierowanym niegdyś do nas przez naszego ukochanego Jana Pawła II. Wśród wspaniałych wykonawców, wystąpiły także przedszkolaki przygotowane przez Urszulę Michalewską, wykonując utwór pt. "Święty uśmiechnięty". Poza tym włączyły się bardzo aktywnie do wspólnego śpiewu utworu "Barka". Myślę, że to przepiękne przeżycie pozostanie w sercach każdego z nas na długie chwile, że zaowocuje w pogłębianiu tajemnicy świętości, przeznaczonej tak naprawdę dla każdego z nas. Dziękujemy za ten dzień wszystkim, którzy przyczynili się do tego, abyśmy poczuli się świątecznie w głębi naszych dusz. Każdy dzień warty jest przeżywania go zupełnie na nowo, lepiej, radośniej, wdzięczniej, w zgodzie z samym sobą i naszymi bliźnimi. TO BYŁ KOLEJNY DZIEŃ DANY NAM PRZEZ PANA.

(Urszula Michalewska)

11 oraz 14.04.2014r dzieci z grup pięcio i sześciolatków naszego przedszkola wraz z wychowawczyniami zostały zaproszone przez Dyrekcję oraz Grono Pedagogiczne na "Dni otwarte" do Szkoły Podstawowej. Dzieci miały okazję poznać budynek szkoły- odwiedziły sale zajęć, pracownię komputerową, sale gimnastyczne, stołówkę, sklepik, szatnię. W ramach integracji wspólnie bawiły się z wychowawczyniami i dziećmi klas nauczania początkowego. 14.04.dzieci uczestniczyły w przedstawieniu w wykonaniu uczniów klas III pt. " Jak Wielka Sobota Post wyganiała". Wizyta w Szkole Podstawowej zaciekawiła dzieci tym miejscem  i pozwoliła na przezwyciężenie lęków związanych z rozpoczęciem ( już za 5 miesięcy)  nauki w klasie I Szkoły Podstawowej w Niedrzwicy Dużej.

Serdecznie dziękujemy Dyrekcji oraz Gronu Pedagogicznemu za zaproszenie i ciepłe przyjęcie.

11.04.2014r dzieci z grupy pięciolatków wraz z wychowawczynią p. Magdaleną Hawrył zaprosiły do przedszkola swoje babcie i dziadków, aby zaprezentować im krótką część artystyczną przygotowaną z okazji Świąt Wielkanocnych oraz podziękować im za opiekę i pomoc rodzicom w ich wychowaniu. Dzieci wręczyły również przybyłym gościom świąteczne stroiki, a następnie wszyscy zasiedli do wspólnego słodkiego poczęstunku.

( autor: Magdalena Hawrył)

06.04.2014r grupa dzieci pięcioletnich swoim występem "Wielkanoc" zaprezentowała się mieszkańcom naszej gminy podczas tegorocznego Kiermaszu Wielkanocnego, który odbył się w miejscowym GOKSiR. Dzieci do występu przygotowała wychowawczyni p. Magdalena Hawrył. Dzieci zaprezentowały szerokiej widowni tańce ludowe, piosenki i wiersze o tematyce świątecznej, a swój występ zakończyły życzeniami dla wszystkich zgromadzonych. Podczas kiermaszu Przedszkole w Niedrzwicy Dużej zaprezentowało ozdoby świąteczne wykonane przez dzieci, grupa 5-6 latków wzięła udział w konkursie na "Stroik ekologiczny" otrzymując wyróżnienie.

( autor: Magdalena Hawrył)

14.04.2014 spotkaliśmy się w naszych przedszkolnych progach,po raz kolejny  z Teatrem Żywego Słowa z Lublina. Spotkania z teatrem p. Martyny nigdy nie są nudne i banalne, tym razem także oczekiwaliśmy na niespodzianki. "Piękna i bestia" zaczęła się już nietypowo- bajka nie mogła rozpocząć się bez suflera. W naszym spotkaniu została nim p. Bożenka, dzięki jej podpowiedziom przemierzyliśmy w tej historii prawie cały świat- dotarliśmy nawet do … Egiptu! Każdy z nas zna tę historię, a ta chociaż pełna zwrotów akcji, zakończyła się tak jak powinna, czyli szczęśliwie dla wszystkich bohaterów. Spotkania z teatrem, chciaż pełne śmiechu, naszej aktywności ruchowej niejednokrotnie prowokowane przez p. Martynę, uczą nas pełnienia roli widzów, dostarczają okazji do obcowania z żywym słowem. Przedstawienia w wykonaniu tego teatru zawsze zasługują na żywiołową reakcję na hasło "oklaski" zwieńczoną gromkimi, szczerymi brawami.

kwiecień 2014
« mar   maj »