Archive for 6 grudnia 2016

Mikołaj. W dniu dzisiejszym, od najwcześniejszych godzin, to najbardziej wyczekiwany Gość, przez wszystkie dzieci i dorosłych. Po sumiennych przygotowaniach – rysowanych i pisanych do Niego listach, laurkach, wykonywanych portretach, nauce wierszy i piosenek, niejednokrotnie obiecywanej poprawie zachowania i próbach dotrzymania tej obietnicy. 6 grudnia wszystkie grupy przedszkolne czekały na dźwięk dzwoneczka zwiastującego Jego przybycie. Oczywiście w tym roku również nas nie zawiódł ! Witaliśmy Go  z radością piosenkami oraz wierszami. Mikołaj w asyście uroczych Śnieżynek wręczył wszystkim dzieciom i pracownikom przedszkola tak oczekiwane paczki i upominki. Moment, w którym każdy przez Niego obdarowany prezentem, mógł obejrzeć jego zawartość, był bezcenny! Uśmiech nie schodził nikomu z twarzy! W naszej radości nie zapomnieliśmy oczywiście o naszych gościach – wręczyliśmy Mikołajowi i Snieżynkom słodkie upominki, gromko dziękując za wszystkie prezenty. Dodatkową atrakcją dla wszystkich były również pamiątkowe zdjęcia indywidualne i grupowe z Mikołajem, które wykonał P. Arkadiusz Socha. Wkrótce otrzymają je wszystkie dzieci uczestniczące w spotkaniu.

Serdecznie dziękujemy Mikołajowi, jego pomocnym Śnieżynkom,  Radzie Rodziców, która pomogła Mikołajowi, w doborze prezentów dla dzieci, P. Annie Malarczyk oraz panu fotografowi, za to, że TEN dzień był dla wszystkich jedną wielką radością i niespodzianką.

Przedszkolaki i Pracownicy Przedszkola

Kolejna zima w naszym życiu i kolejny udział w Akcji Charytatywnej " Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę ". Kolejny to nie znaczy mniej aktywny udział –  wprost przeciwnie, bardziej zorganizowany, świadomy i hojny. Nasze przedszkolaczki wraz ze swoimi rodzicami oraz motywacją swoich wychowawczyń, dały świadectwo otwartych serc na potrzeby innych i zorganizowały zbiórkę darów – całkiem wymierną ilościowo i jakościowo, przynosząc produkty żywnościowe, słodycze , zabawki, ubrania. Ten, jakże piękny dar pamięci o potrzebujących, buduje nas rokrocznie w poczuciu braterstwa i bliskości z drugim człowiekiem . Za te wszelkie dary, z serca dziękujemy naszym przedszkolakom, ich rodzicom i pomysłodawcom akcji. Nich darzy się wielokrotnie nam wszystkim. Rośnijmy w dobro i serdeczność

01.12.2016 r. po raz kolejny spotkaliśmy się w naszych przedszkolnych progach z niesfornym Koziołkiem Matołkiem. Pamiętając przygody z naszego poprzedniego spotkania,byliśmy niezmiernie ciekawi co jeszcze Go spotka. Jak się szybko okazało, tych przygód i spotkań ( nawet z piratami! ) było bardzo bardzo dużo , i co najważniejsze wszystkie zakończyły się dla niego szczęśliwie ! W rolę Koziołka brawurowo wcieliła się Zuzia z grupy " Słoneczka". Na szczególną uwagę zasługują również role piratów odegrane przez chętne dzieci z pozostałych grup naszego przedszkola. Jeszcze raz GRATULUJEMY wszystkim takiego debiutu  oraz  pięknie dziękujemy teatrowi objazdowemu P. Mastyny za możliwość aktywnego uczestnictwa w tych spotkaniach i radosne chwile, które spędzamy w jego towarzystwie !

Bajki Ezopa to kolejna odsłona audycji muzycznej prowadzonej przez P. Adama Witkowicza. 25 listopada podczas spotkania w naszym przedszkolu wysłuchaliśmy trzech bajek – o osiołku, kłótni części ciała, psie i kości, które zostały opowiedziane piosenkami. Każda z nich była dla nas pouczającą historią min. na temat robienia czegoś zgodnie z własnym sumieniem, konieczności współpracy z innymi, czy konsekwencjach zachłanności. W czasie audycji była również chwila tak lubiana przez wszystkie przedszkolaki – czyli kolejne " doświadczenia muzyczne" z bumbum rurkami. Gra na nich wychodzi nam już naprawdę fajnie. Z wielkim zaciekawieniem czekamy na następną audycję i  spotkanie z P. Adamem.

grudzień 2016
« lis   sty »