Archive for 24 maja 2018

Spotkania z teatrem są dla wszystkich przedszkolaków bardzo ważne, dlatego dość często jesteśmy odbiorcami tej formy przekazu żywego słowa. Tak też było dnia 16 maja, kiedy w przedszkolu gościliśmy po raz kolejny Teatr Pierwszego Kontaktu z Lublina. Aktorzy zaprezentowali nam swobodną inerpretację doskonale znanej nam legendy o smoku wawelskim. Przedstawienie " O smoku, co pękł w tym roku" dostarczyło nam wiele niespodzianek. Podczas przedstawienia z sukcesem wcielaliśmy się w role m.in. rycerzy, królewien i mieliśmy okazję uczestnictwa w niesamowitym ( i bardzo współczesnym) balu z księżniczką. Wspólnie spędzone chwile z teatrem są dla nas okazją do wspaniałej emocjonalnej przygody i podróży do świata baśni i bajek. Uczą nas również kultury odbioru tej formy artystycznego wyrazu, a ten "egzamin" zdajemy celująco.

Dnia 13 maja, przedszkolaki z grup "Słoneczka" oraz "Tygrysy" , wzięły udział w VI Przeglądzie Pieśni Majowych, organizowanym rokrocznie przez Stowarzyszenie " Spokojna Jesień" oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Niedrzwicy Dużej. Dzieci wykonały wiązankę piosenek i pieśni majowych, nawiązujących do czczenia kultu Matki Bożej oraz przypominających o nadchodzącym Święcie Matki. Miały okazję integracji z wieloma zespołami ludowymi, przybyłymi na przegląd pieśni. Występ dzieci zachwycił publiczność oraz wszystkich artystów z racji wielkiego zaangażowania w śpiew, znajomość długich tekstów piosenek oraz kultury zachowania. Dzieci nagrodzone zostały brawami i słodkim upominkiem. Wychowawczynie grup : P. Bożena oraz P. Ula gratulują dzieciom sukcesu, życząc kolejnych występów.

Urszula Michalewska

W dniu 12 maja, Magdalena Rachwał, odebrała podczas festiwalu piosenki przedszkolnej " Zielona Nutka" nagrodę za zdobycie I miejsca w ogólnopolskim konkursie plastycznym pt. " Na wiosennej łące". Magda jest pięcioletnią dziewczynką , uczęszczającą do naszego przedszkola do grupy "Słoneczek". Swoją pracę wykonała techniką kredki pastelowej na formacie A3, stosując zasadę planowania przestrzeni kartonu, odpowiedniej proporcji umieszczanych elementów, wielobarwności i wierności tematyce pracy.

Madziu, gratuluję ogólnopolskiego sukcesu, talentu i wrażliwości artystycznej, życząc Ci kolejnych osiągnięć.

wychowawczyni, P. Ula Michalewska

maj 2018