Archive for 19 maja 2021

„Taniec to zdrowie taniec to sport … tańczyć każdy może”

14.05.2021 r. dzieci z grupy „Biedronek” i „Krasnoludków” gościły młodych tancerzy z naszej miejscowości, którzy dzięki swojej wytrwałości i, ogromnych chęci i radości życia część swojego czasu poświęcają nauce tańca. Wiktoria H. i Michał H. są rodzeństwem i na zaproszenie pani Maty i pani Magdy odwiedzili przedszkolaki aby zaprezentować formę sportu jaką jest – TANIEC TOWARZYSKI.

Na co dzień Wiktoria i Michał tańczą z innymi partnerami, z którymi ćwiczą swoje choreografie taneczne, które następnie prezentują na turniejach tanecznych. Uczestniczą w Ogólnopolskich Turniejach Tanecznych, jak też w Mistrzostwach Tańca Towarzyskiego, które odbywają się na terenie Polski. Przygodę z tańcem rozpoczęli przez przypadek w GOKSiR w Niedrzwicy Dużej – podczas ferii zimowych, w których brali udział. Tam spotkali Panią Dominikę D. i to z nią rozpoczęli taneczny krok. Obecnie ćwiczą w Lublinie w Klubie Tanecznym MAGIC-DANCE.

Dzieci mogły zobaczyć stroje, w jakich na turniejach tanecznych należy się zaprezentować. Dowiedziały się, że są dwa style tańca, a każdy styl wymaga znajomości 5 tańców oraz innego stroju u partnerki i partnera. Przedszkolaki obejrzały prezentację wybranych tańców oraz miały możliwość spróbować swoich tanecznych umiejętności, ucząc się prostych podstawowych kroków tanecznych: walca angielskiego i samby.

Dzieci były zachwycone pokazem. Mamy nadzieję, że chociaż w niewielkim stopniu pokochają sport jakim jest taniec, który rozwija całe ciał i sprawia radość.

Młodym tancerzom życzymy dalszych sukcesów. (autor: M. Hawrył)

maj 2021
« kw.   cze »