Archive for październik 2021

Z przyjemnością informujemy, że konkurs fotograficzny „Najpiękniejsze zakątki Niedrzwicy Dużej” został rozstrzygnięty. Wpłynęło dużo przepięknych zdjęć ukazujących niezwykłe miejsca naszej miejscowości.
   Serdecznie dziękujemy rodzicom, którzy mieli ochotę współtworzyć z nami ten konkurs i podjęli się trudu wykonania jakże pięknych fotografii. Po długich i trudnych obradach jurorzy postanowili nagrodzić:

Kategoria: 3, 4 – latki
Miejsce I. Izabela Kwiatkowska gr. „Misie”
Miejsce II. Remigiusz Dąbrowski gr. „Motylki”
Miejsce III. Daniel Samolej gr. „Króliczki”

Wyróżnienia: Marta Jachura gr. „Motylki”
Michał Kwiatkowski gr. „Żabki”
Liliana Dziuba gr. „Misie”

Kategoria: 5, 6 -latki
Miejsce I. Julian Niezgoda gr.”Biedronki”

Miejsce II. Klaudia Rosińska gr. „Kociaki”
Miejsce III. Natalka Juszka gr. „Słoneczka”

Wyróżnienia: Piotr Szymaniak gr. „Słoneczka”
Amelka Szymuś gr. „Krasnoludki”

Maciek Małecki gr. „Biedronki”

Wiktoria Grudzińska gr. „Krasnoludki”

Szymon Dziuba gr. „Biedronki”

Wiktoria Bazyl gr. „Delfinki”

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy za nadesłanie przepięknych prac, a wygranym i wyróżnionym GRATULUJEMY:)

Organizatorzy konkursu

„Szkoła pamięta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki odbywająca się w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świat zadusznych.

Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

Nasze przedszkolaki włączyły się w w/w inicjatywę poprzez odwiedzenie lokalnego miejsca pamięci oraz zapalenie znicza, a był to Cmentarz Nieznanego Żołnierza obok stacji PKP.

Projektowany budynek przedszkola zostanie zlokalizowany przy ul. Nadrzecznej na działce o nr ew. 783/3 . Od w/w ulicy zaprojektowano dojście do budynku oraz przewidziano 10 miejsc postojowych w tym jedno dla osób niepełnosprawnych. Na terenie objętym zakresem inwestycji planuje się wykonanie nasadzeń oraz obiektów małej architektury. Budynek przedszkola będzie budynkiem dwukondygnacyjnym na planie prostokąta, niepodpiwniczony o całkowitej powierzchni 1475,26 m2, wyposażonym m.in. w instalacje OZE. Na elewacji przewidziano wykonanie „zielonej ściany” pokrytej pnączami roślin.  Część elewacji zabudowana będzie płytami o strukturze naturalnego drewna. W budynku znajdować się będzie m.in.: 8 sal zabaw dla  dzieci, pomieszczenia higieniczno-sanitarne przystosowane dla dzieci oraz osób z niepełnosprawnościami, pomieszczenie zajęć indywidualnych oraz grupowych. W obiekcie wydzielono również kompleks pomieszczeń związanych z przygotowywaniem i wydawaniem posiłków.

Rozpoczęcie budowy – wiosna 2022 r.

źródło: http://concept.niedrzwicaduza.pl/aktualnosc-5178-budowa_nowego_przedszkola_w_niedrzwicy.html

Inicjatywa modlitewna „Milion dzieci modli się na różańcu” została zapoczątkowana w 2005 r. w Caracas, stolicy Wenezueli. Podczas modlitwy różańcowej grupy dzieci w przydrożnej kapliczce, kilka kobiet, które im wówczas towarzyszyły, doświadczyło głębokiej obecności Maryi Panny. Przypomniały sobie wówczas obietnicę św. Ojca Pio: „Kiedy milion dzieci odmawia różaniec, świat się zmienia”. Od tego czasu kampania szybko się rozprzestrzeniła i stała się znana na całym świecie.
W tym roku do modlitwy włączyły się również dzieci z naszego przedszkola. Modliliśmy się o dar pokoju i jedności dla świata i o ustanie pandemii. (A. Malarczyk)

Dnia 22 października grupa „Biedronek” poznawała w Lublinie lokalne legendy, dzieci dowiedziały się jak powstała nazwa miasta, skąd powiedzenie: „pasuje jak wół do karety”, zapoznały się z legendą „o czarciej łapie”, usłyszały historię o Jadwidze, która Lublin spaliła, zobaczyły kamień nieszczęścia, odwiedziły niebiańską kamienicę i poznały jej tajemnicę i wiele innych. O wszystkim w przystępny sposób opowiadał kupiec lubelski – Pan Łukasz.

październik 2021
« wrz   lis »