Archive for maj 2022

27 maja dzieci z wszystkich grup starszych 5 – 6 – latków gościły w przedszkolu mechanika urządzeń gospodarstwa domowego. Był nim tata Julka pan Marcin Niezgoda, który spotkał się z dziećmi w ramach realizacji „Programu preorientacji zawodowej”. Pan Marcin opowiedział o swoim zawodzie, pokazał narzędzia niezbędne każdemu mechanikowi w pracy – komplet kluczy i zestaw narzędzi. Starszaki dowiedziały się jak sprawdzić czy żarówka jest spalona, czy baterie są jeszcze naładowane, w jaki sposób ładuje się akumulator. Tata Juliana zwrócił przedszkolakom szczególną uwagę na fakt, iż nie mogą one same podłączać urządzeń elektrycznych do prądu. Mówił jak ważne jest, by czuwali nad nimi dorośli. Po ciekawej pogadance dzieci, podziękowały za wizytę i wręczyły tacie Julka “Podziękowanie”.

Dziękujemy za wizytę!

W piątek 20 maja przy wsparciu Rodziców, Policji oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Niedrzwicy Dużej, odbył się Korowód baśniowo -bajkowy. Przedszkolaki z wszystkich oddziałów wraz z nauczycielkami spacerowały ulicami naszej miejscowości w barwnym pochodzie, życząc wszystkim “Bajkowego dnia!”. Dzieci odwiedziły najważniejsze instytucje, śpiewając piosenki :”No bo my lubimy bajki” oraz “Witajcie w naszej bajce”. Przemarsz zorganizowany został w ramach realizacji “Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0”, w którym bierze udział nasza Placówka. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w realizację wydarzenia.

18 maja rozstrzygnięto przedszkolny konkurs plastyczny “Czysty przedszkolak – Zdrowy przedszkolak”. Komisja konkursowa miała trudne zadanie, gdyż poziom prac był bardzo wysoki. Po burzliwych naradach zdecydowano, przyznać poszczególne miejsca:

Grupa wiekowa 3- 4 – latki:

1 miejsce: Lena Król

1 miejsce: Julia Janczak

2 miejsce: Igor Niezbecki

3 miejsce: Marta Jachura

Wyróżnienie: Franciszek Pietrak

Grupa wiekowa 5 – 6  – latki:

1 miejsce: Dominika Pietrzak

2 miejsce: Antonina Pałka

3 miejsce: Wiktoria Grudzińska

Wyróżnienie: Wiktoria Bazyl

Laureatom serdecznie gratulujemy!

Składamy  podziękowania Członkom Komisji Konkursowej.

maj 2022
« kw.   cze »