Archive for grudzień 2016

21 grudnia w grupie „Zuchów” odbyło się Spotkanie Opłatkowe. Takie spotkania lub jasełka w grudniowym czasie,  to już tradycja w naszym przedszkolu, są one okazją do wspólnego przeżywania nastroju zbliżających się świąt. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały pastorałki oraz kolędy, na koniec zatańczyły dwa tańce do utworów: Jingle Bells. Z kopyta kulig rwie. Zuchy zostały nagrodzone gromkimi brawami. Radosne występy wprowadziły uczestników w świąteczny nastrój, wszyscy dzielili się opłatkiem, a podniosłą uroczystość zakończył wspólny poczęstunek. Mam nadzieję, że wrażenia z tego spotkania pozostaną na długo w pamięci jego uczestników.

20 grudnia grupa "Zuchów" gościła mamę Natalki, która zapoznała wszystkich z rozmaitymi technikami zdobienia bombek. Szczególnym zainteresowaniem dzieci cieszyła się technika decoupage, czyli przyklejanie na odpowiednio przygotowaną powierzchnię wzoru wyciętego z papierowej serwetki. Dzieci zapoznały się z fachowym słownictwem stosowanym przy użyciu w/w techniki, obserwowały sposób wykonania bombki – naszego znaku rozpoznawczego : ważki. Pani Edyta przywiozła ze sobą dużo własnoręcznie wykonanych ozdób, które wzbudziły zachwyt i zdziwienie, swoim urokiem, technikami, zdobieniami. Na zakończenie zajęć wszystkie starszaki miały możliwość samemu zrobić bombkę. Wszystkie ozdoby wyszły przepięknie.

Serdecznie dziękujemy Pani Edycie S. za niezwykłe i ciekawe zajęcia.

"Słoneczka" w środę 21 grudnia, przeżyły namiastkę Wieczerzy Wigilijnej. Wspólnie zjadły wigilijne potrawy :barszczyk z uszkami oraz rybę z ziemniakami i kapustą, nakrywając wcześniej do stołu oraz dekorując go stroikami przez siebie wykonanymi podczas zajęć. Był biały opłatek, którym wszyscy dzielili się składając sobie życzenia, nie zabrakło także modlitwy ,śpiewu kolęd i błyszczącej choinki. Pamiętaliśmy o nieobecnych tego dnia w przedszkolu dzieciach, przesyłając im myśli pełne ciepłych życzeń.

Niech świąteczne życzenia obejmią wszystkich bez wyjątku. Wesołych Świąt.

Urszula Michalewska

Dnia 11 grudnia, w sali widowiskowej GOKSiR, odbył sie Charytatywny Wieczór Teatralny w ramach akcji " W rytmie nadzie,organizowanej dla Mateuszka i Martynki – dzieci potrzebujących wsparcia finansowego na leczenie. Grupa rodziców przedszkolaków oraz jego ubiegłorocznych absolwentów, przygotowała baśń muzyczną pt" Królewna Śnieżka i Siedmiu Krasnoludków .Nad całokształtem czuwały przez wiele dni pani Ula Michalewska oraz pani Bożena Krawczyk.Wielokrotne ,wieczorne spotkania na próbach teatralnych , doskonaliły grę aktorską rodziców, podsuwały nowe pomysły, rozwijały możliwości twórcze i ekspresję artystyczną. Finał był fantastyczny. Zgromadzona publiczność, będąca jednocześnie darczyńcami, obejrzała przepięknie przedstawioną baśń.Gra aktorska rodziców, kostiumy, dekoracje , muzyka, w niczym nie odbiegały od prawdziwego teatru. Było to powodem wspaniałego odbioru sztuki przez widownię, na której nie brakowało zachwytu, radości, wzruszeń i  wrażeń estetycznych.

Oprócz baśni ,widzowie, zostali wprowadzeni, w tematykę spotkania charytatywnego ,wzruszająca scenką dziewczynki piszącej niecodzienny list do św. Mikołaja, z prośbą  o uzdrowienia dzieci chorych z ich wszelkich dolegliwości. Wizytę złożył wszystkim podczas wieczoru GOŚĆ Z NIEBA- św. Mikołaj, w worku , którego jak zwykle można było znaleźć coś słodkiego. Był czas także na świąteczne życzenia,podziękowania, refleksje nad ważnymi sprawami naszego życia za sprawą wiersza ks. TWARDOWSKIEGO, przedstawionego zgromadzonym przez p. dyrektor Barbarę Gąska.
Wszystkim osobom zgromadzonym na Charytatywnym Wieczorze Teatralnym z SERCA DZIĘKUJEMY w imieniu własnym, jak również rodziców Mateuszka i Martynki.W wyniku spotkania zebrano na cel charytatywny kwotę 1845 zł.Jeszcze raz bardzo dziękujemy.

Urszula Michalewska i Bożena Krawczyk

W piątek, 9 – ego grudnia w grupie " Słoneczek"zapanowała świąteczna atmosfera. Naszym gościem, wprowadzającym nas w ten miły czas Świąt Bożego Narodzenia, była mama Jeremiasza, p. Agnieszka Boruch. Przybyła do nas z workiem świątecznych ozdób, wykonanych przez siebie w domu oraz mnóstwem przyborów i ozdobnych przedmiotów, z których można zrobić  piękne świąteczne ozdoby. .Razem z  dziećmi wykonała  choinki z szyszek, zdobione przeróżnymi, błyszczącymi akcesoriami a także śnieżynki z papieru, zdobione brokatem. Dzieci pracowały z wielkim zaangażowaniem i radością.Pani Agnieszka okazała się być nie tylko mamą , ale też wspaniałą nauczycielką i  instruktorką działań plastycznych. Ten dzień poruszył naszą wyobraźnię plastyczną i zachęcił do dalszych poczynań artystycznych  w tej tematyce . Dzieci na zakończenie wizyty, nagrodziły p. Agnieszkę dyplomem uznania i pięknymi podziękowaniami. Bardzo dziękujemy p. Agnieszce, życząc wspaniałych świątecznych dni.

Urszula Michalewska

grudzień 2016