Dnia 11 grudnia, w sali widowiskowej GOKSiR, odbył sie Charytatywny Wieczór Teatralny w ramach akcji " W rytmie nadzie,organizowanej dla Mateuszka i Martynki – dzieci potrzebujących wsparcia finansowego na leczenie. Grupa rodziców przedszkolaków oraz jego ubiegłorocznych absolwentów, przygotowała baśń muzyczną pt" Królewna Śnieżka i Siedmiu Krasnoludków .Nad całokształtem czuwały przez wiele dni pani Ula Michalewska oraz pani Bożena Krawczyk.Wielokrotne ,wieczorne spotkania na próbach teatralnych , doskonaliły grę aktorską rodziców, podsuwały nowe pomysły, rozwijały możliwości twórcze i ekspresję artystyczną. Finał był fantastyczny. Zgromadzona publiczność, będąca jednocześnie darczyńcami, obejrzała przepięknie przedstawioną baśń.Gra aktorska rodziców, kostiumy, dekoracje , muzyka, w niczym nie odbiegały od prawdziwego teatru. Było to powodem wspaniałego odbioru sztuki przez widownię, na której nie brakowało zachwytu, radości, wzruszeń i  wrażeń estetycznych.

Oprócz baśni ,widzowie, zostali wprowadzeni, w tematykę spotkania charytatywnego ,wzruszająca scenką dziewczynki piszącej niecodzienny list do św. Mikołaja, z prośbą  o uzdrowienia dzieci chorych z ich wszelkich dolegliwości. Wizytę złożył wszystkim podczas wieczoru GOŚĆ Z NIEBA- św. Mikołaj, w worku , którego jak zwykle można było znaleźć coś słodkiego. Był czas także na świąteczne życzenia,podziękowania, refleksje nad ważnymi sprawami naszego życia za sprawą wiersza ks. TWARDOWSKIEGO, przedstawionego zgromadzonym przez p. dyrektor Barbarę Gąska.
Wszystkim osobom zgromadzonym na Charytatywnym Wieczorze Teatralnym z SERCA DZIĘKUJEMY w imieniu własnym, jak również rodziców Mateuszka i Martynki.W wyniku spotkania zebrano na cel charytatywny kwotę 1845 zł.Jeszcze raz bardzo dziękujemy.

Urszula Michalewska i Bożena Krawczyk

« mar