Get Adobe Flash player

Archive for marzec 2024

21 marca to początek kalendarzowej wiosny, a dla naszych przedszkolaków bardzo ważne wydarzenie. Z niecierpliwością czekamy na czas, kiedy oficjalnie” rękawiczki i czapki pochowamy do szafki, na spacerek pójdziemy, nie zmarzniemy już”. Tak też zrobiliśmy właśnie tego dnia ! Po śniadaniu, wyposażeni w kolorowe wiosenne gaiki,  z piosenkami o tematyce wiosennej, wyruszyliśmy liczną gromadą ulicami naszej miejscowości przypomnieć napotkanym mieszkańcom o tym, że nadeszła wiosna. Chcąc być “eko” postanowiliśmy, że nie będziemy palić marzanny. Podczas  spaceru szukaliśmy oczywiście wiosennych zwiastunów w naszym otoczeniu i znaleźliśmy ich co niemiara ! A więc… witaj Wiosno !

12 marca grupa „Delfinków” i „Krasnoludków”  wybrała się do kina „Metalowiec” w Kraśniku na seans filmowy pt. „Katak. Podwodna przygoda”.

Tytułowy bohater Katak to przedstawiciel białuchów, uroczych stworzeń o charakterystycznej bieli. Choć białuchy rodzą się szare, z czasem ich skóra jaśnieje – znak dojrzałości. Katak, mimo młodego wieku, i tego, że nadal wygląda młodziej od rówieśników jest gotów udowodnić, że już nie jest małym dzieckiem. Zainspirowany opowieściami babci o dalekim dziadku, postanawia przeżyć przygodę życia.

Nudy w kinie nie było – film pełen przygód, wiele postaci, same atrakcje. Dzieci były zachwycone. Uśmiechnięte buzie oraz pełne przejęcia komentarze były potwierdzeniem dobrze spędzonego przedpołudnia. Była to dla dzieci ciekawa przygoda. (A. Socha)

 

Dzień Kobiet to wyjątkowy dzień, ważny dla wszystkich kobiet, zarówno tych dużych, jak i małych. 8 marca we wszystkich grupach odbyły się uroczystości z tej okazji. Radosna atmosfera panowała już od samego rana. 

Chłopcy złożyli życzenia, tradycyjnie zaśpiewali swoim koleżankom uroczyste „100 lat”, i wręczyli piękne niespodzianki. Mali panowie ze szczególnym zaangażowaniem starali się, aby ten dzień uczynić wyjątkowo miłym, jako prawdziwi dżentelmeni wyręczali dziewczynki w codziennych obowiązkach między innymi w porządkowaniu sali po zabawie. Było można usłyszeć taneczną muzykę, w rytm której wszyscy wesoło się bawili. Uśmiechnięte buzie przedszkolaków, a zwłaszcza dziewczynek świadczyły o miło spędzonym czasie.

Święto Kobiet, które corocznie obchodzimy w naszym przedszkolu, to doskonały sposób do kształtowania u dzieci nawyku obdarowywania upominkami swoich najbliższych. Wszystkie kobietki, te małe i duże dziękują chłopcom za piękne życzenia.

05 marca 2024 r. sześciolatki z grup “Żabki” i “Tygrysy” wraz z wychowawczyniami uczestniczyły w Dniu otwartym w miejscowej Szkole Podstawowej. Podczas wizyty w szkole, naszymi opiekunkami i jednocześnie przewodniczkami były Panie Dorota Rusek oraz Jadwiga Kowalska wraz z towarzyszącymi im uczniami . Przedszkolaki miały okazję zwiedzenia niemalże każdego zakątka szkoły – wybranych sal lekcyjnych,  biblioteki, świetlicy, szatni, jadalni, sali gimnastycznej, pokoju nauczycielskiego, gabinetu pedagoga szkolnego, logopedy,  gabinetu stomatologicznego i ( lub przede wszystkim) sklepiku szkolnego ;). Były również uczniami i asystentami na “lekcjach” chemii, muzyki, informatyki i robotyki oraz uczestniczyły w próbie przed obchodami święta szkoły.  Dla wielu sześciolatków wizyta w szkole  była okazją do poznania tego miejsca i sprawdzenia własnych wyobrażeń na jego temat,  spotkania z nauczycielami, rodzeństwem, kolegami i koleżankami z przedszkola, którzy są już uczniami. Liczne niespodzianki, otrzymane upominki – to wszystko sprawiło, że szkoła naprawdę nas zachwyciła ! Spotkamy się z nią już  za 6 miesięcy.

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie  dyrektorowi szkoły P. Andrzejowi Pastuszakowi.

Szczególne podziękowania kierujemy do  P. Doroty Rusek, P. Jadwigi Kowalskiej, P. Justyny Polaczek, P. Iwony Pastuszak, P. Anny Paluch oraz P. Jolanty Majewskiej.

sześciolatki z wychowawczyniami P. Marzeną Szymuś i Bożeną Krawczyk

e-dziennik Vulcan
Ochrona przed koronawirusem
Jak się uchronić przed koronawirusem?
marzec 2024
P W Ś C P S N
« lut   kw. »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Archiwa
Logo

Autor: R. Saba

BIP
Rządowy Program

Przekaż KRS: 0000270261

Podziękowanie Bractwa Miłosierdzia

Podziękowanie
Podziękowanie od Prezydenta RP

Dyplom
Certyfikat udziału