Get Adobe Flash player

Archive for kwiecień 2024

W dniu 17 kwietnia rozpoczęliśmy w grupie “Krasnoludki” spotkania z harcerstwem. Trzy harcerki – Łucja, Alicja i Maja będą nas odwiedzały raz w tygodniu. Harcerki będą przybliżały nam wartości, które są przesłaniem harcerstwa, będą czytały dzieciom bardziej lub mniej znane bajki, baśnie, opowieści,  Liczymy na owocną współpracę, miejmy nadzieję, że dla wielu przedszkolaków na dłuższą może nawet szkolną. (M. Sapińska)

17 kwietnia grupy sześcioletnie uczestniczyły w niezwykłym spotkaniu z Kopciuszkiem, który … od 10 lat jest żoną księcia oraz mamą  trójki dzieci… Wszystko to za sprawą zorganizowanej wycieczki wyjazdowej do Radia Lublin i udziału w spektaklu  tańcobajki “Kopciuszek 10 lat później”. Zaskakująca dzieci sceneria ( brak “tradycyjnych” miejsc siedzących, dzieci jako główni bohaterowie wydarzeń, które oprócz oglądania przestawienia aktywnie w nim uczestniczą  naśladując gesty, tańczą i śpiewają…) powodowała ich duże zaciekawienie tym co wydarzy się za chwilę. Podczas spektaklu, dzieci wspólnie z mistrzem kuchni i kucharzami szukały bowiem pomysłu na przywrócenie dobrych relacji w rodzinie. I jak to w bajkach bywa, i tym razem  wszystko się udało…

 

Jest nam niezmiernie miło poinformować o ostatnich plastycznych sukcesach naszych przedszkolaków i uzyskanych przez nich lokatach w konkursach o randze gminnej i ogólnopolskiej.

Praca plastyczna ” Strażak Emil gasi pożar ” Michała Kwiatkowskiego z grupy 6l ” Żabki” uzyskała wyróżnienie na szczeblu powiatowym Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego zorganizowanego przez Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 11 kwietnia w Komendzie Miejskiej PSP w Lublinie.

 

Magdalena Kulesza z grupy  6l “Tygrysy” zajęła I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym “Na wiosennej łące” w kategorii wiekowej 5-6 l. zorganizowanym przez Przedszkole w Niedrzwicy Kościelnej. Jej praca uzyskała największe uznanie jury spośród 79 nadesłanych prac.

W  gminnym konkursie plastycznym “Mój ulubiony bajkowy bohater” zorganizowanym przez Przedszkole w Niedrzwicy Kościelnej nagrodzono i wyróżniono : Witolda Grzeszczuka z grupy “Biedronki” ( I miejsce w kat. wiekowej 3-4l), Zosię Pałkę z grupy “Tygrysy” ( I miejsce w kat. wiekowej 5-6l), Anię Maik z grupy “Żabki” ( II miejsce w kat.wiekowej 5-6l), Kaję Figiel z grupy ” Żabki” ( wyróżnienie).

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy !

Dyrektor i grono pedagogiczne składają serdeczne podziękowania naszym Darczyńcom.

Firmie “Alfa – Bet” za przekazanie wspaniałych i robiących ogromne wrażenie donic na kwiaty oraz Pani Agnieszce Masierak za piękne, kolorowe bratki.

Dzięki Państwa ofiarności możemy uatrakcyjnić wejście do naszego Przedszkola i wzbogacić jego bazę.

Naszym Darczyńcom życzymy sukcesów  w życiu osobistym i zawodowym.

Razem z nastaniem wiosny obchodzimy Światowy Dzień Kolorowej Skarpetki – dzień solidarności z osobami z zespołem Downa. W naszym przedszkolu zagościły skarpetki nie do pary, a także prowadzone były zajęcia mające na celu uwrażliwienie dzieci na odmienność innych ludzi. Przedszkolaki miały okazję posłuchać fragmentu opowiadania pt. „Każdy ma coś, czego nie ma inny ktoś”, doświadczyć trudności z jakimi borykają się ich rówieśnicy z trisomią, a także zaprojektować własną skarpetkę. Wszystkiemu towarzyszyła atmosfera zaciekawienia i wartościowe rozmowy. (A. Dębińska)

e-dziennik Vulcan
Ochrona przed koronawirusem
Jak się uchronić przed koronawirusem?
kwiecień 2024
P W Ś C P S N
« mar   maj »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Archiwa
Logo

Autor: R. Saba

BIP
Rządowy Program

Przekaż KRS: 0000270261

Podziękowanie Bractwa Miłosierdzia

Podziękowanie
Podziękowanie od Prezydenta RP

Dyplom
Certyfikat udziału