Get Adobe Flash player

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

08 maja 2019 r. w przedszkolu, już od rana unosił się niezwykle przyjemny, słodki aromat. Tego dnia nasza placówka zamieniła się w małą "fabrykę" słodkości.Wszystko to za sprawą dwóch pań, pracujących w lubelskim "Cukrze lukrze", które w pokazie dla naszych przedszkolaków zaprezentowały technikę robienia kolorowych cukierków i lizaków. Dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych poznały "przepis" na te niezwykłe słodkości, obserwowały jak powstaje masa cukrowa i jak zmienia się jej kolor i objętość dzięki ręcznemu rozciąganiu i wyrabianiu, dowiedziały się również jakich barwników naturalnych można do niej dodać, aby w końcowym etapie uzyskać określony kolor i smak lizaków i cukierków. Najatrakcyjniejszym momentem spotkania dla dzieci był ten, w którym każde samodzielnie formowało z uzyskanej masy lizaki i próbowało cukierków starając się określić ich smak. Ta, jak się okazało  czasami niełatwa sztuka, udała się wszystkim przedszkolakom.Wykonane lizaki wraz z zestawem cukierków były prezentem dla każdego dziecka uczestniczącego w spotkaniu.

Dziękujemy pracownikom Cukru lukru za spotkanie pełne kolorów, zapachów i doskonałej "słodkiej" pracy.

- przedszkolaki z wychowawczyniami grup

 

Comments are closed.

Maj 2019
P W Ś C P S N
« kwi    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Archiwa
logo
BIP
Pomóż