Archive for styczeń 2021

29 stycznia grupa „Tygrysów” rozpoczęła w naszym przedszkolu sezon karnawałowy.

Zabawa przebiegała w odświętnej, wesołej atmosferze. Były tańce, zabawy z balonami, malowanie strojów karnawałowych. Dzieci bawiły się znakomicie. Sala balowa przystrojona była balonami i ozdobami. Tygrysy na ten dzień przebrały się w kolorowe stroje. Wszyscy tańczyli przy dźwiękach znanych przebojów. Muzyka zachęcała do zabawy, pląsów w parach, kole i korowodach.

Kochane Babcie ! Drodzy Dziadkowie !

Z okazji Waszego święta przyjmijcie od całej naszej przedszkolnej społeczności najserdeczniejsze życzenia  – zdrowia, szczęścia, pomyślności i wiele miłości. Niech spełniają się Wasze najskrytsze marzenia, a wspólnie spędzone z Wnukami chwile będą radością i przyjemnością.

Mamy nadzieję, że przygotowane przez przedszkolaki niespodzianki – laurki, serduszka, kwiaty, kartki, dyplomiki sprawiły Wam  wielką radość.

Grupa “Króliczki” składa życzenia:

Grupa “Żabki” składa życzenia:

Grupa “Biedronek” składa życzenia:

Grupa “Kociaki” składa życzenia:

Grupa “Krasnoludki” składa życzenia dla Babci i Dziadka:

Grupa “Delfinki” składa życzenia dla Babci i Dziadka:

Grupa “Tygrysy” składa życzenia:

Grupa “Słoneczka” składa życzenia:

Przedszkolaki długo czekały na upragniony śnieg, kiedy wreszcie się pojawił, rozpoczęło się zimowe szaleństwo. Rzucanie śnieżkami, lepienie bałwana, wydeptywanie ścieżek w śniegu to tylko niektóre atrakcje, z których można korzystać na naszym placu zabaw, a pomysłów dzieciom nie brakuje… Śnieżna zimo, nie odchodź jeszcze!

Okres przedswiąteczny “Słoneczka”spędziły bardzo aktywnie. Pokazały jak bardzo są kreatywne, pomysłowe, pracowite i wytrwałe w działaniu. Poza zorganizowanymi przez nauczycielki sytuacjami edukacyjnymi, chętnie samorzutnie podejmowały wiele działań świadczących o ich dużej aktywności twórczej, możliwościach i talentach plastycznych, muzycznych oraz aktorskich. Same wykonały wiele postaci do Jasełek w formie sylwet, organizując przedstawienie dla swoich kolegów w grupie, tworząc samdzielnie dialogi. Podejmowały szereg prac plastycznych o tematyce świątecznej, posługując się różnorodnością technik oraz materiałów plasycznych. Dużą niespodzianką dla dzieci, było otrzymanie swiątecznej paczki od “Promyczków” – przedszkolaków z Torunia, z ktorymi jesteśmy w kontakcie korespondencyjnym od jesieni. Dzieci zaplanowały cykl spotkań z rówieśnicza grupą “Promyczków”na kolejne miesiące roku szkolnego. Miłą chwilą była Wigilia grupowa, do której dzieci samodzielnie nakryły do stołu i zrobiły dekoracje. W ostatnim dniu przed świętami wszyscy życzyliśmy sobie radosnych śwąt, zabierając do domów upominki świąteczne w formie prac plastycznych i listów podsumowujących I półrocze roku szkolnego 2020/21.

Pozdrawiamy Noworocznie: panie  Ula i Renata
styczeń 2021