Get Adobe Flash player

Dnia 03 i 10 czerwca przedszkolaki z grupy „Delfinki”i „Słoneczka” wybrały się z wizytą do Piekarni-Cukierni  Mielnik w Niedrzwicy Dużej. Dzięki uprzejmości właścicieli piekarni  dzieci mogły poznać pracę piekarza i cały proces technologiczny produkcji pieczywa. 

Dzieci miały możliwość zobaczenia jak wygląda piekarnia, przyjrzały się pracy piekarza, poznały etapy powstawania pieczywa .Pracujące tam panie zaprezentowały dzieciom sposób w jaki zaplata się chałkę, formuje bułeczki, rogaliki i precle.     Przedszkolaki  zobaczyły również maszyny, które pomagają w pracy piekarzowi: ogromne misy na ciasto, wózki na upieczone chleby i wielkie łopaty do wyjmowania pieczywa z pieca. Największą  niespodzianką była możliwość samodzielnego wykonywania swojej mini-pizzy i słodkich bułeczek,które przyjmowały kształty przeróżnych wytworów dziecięcej wyobraźni. Wszystkie wypieki wyszły wspaniale. Na koniec wszyscy zostaliśmy poczęstowani przepysznymi mini- pizzami i obdarowani słodkimi bułeczkami. 

Serdecznie dziękujemy właścicielom Piekarni- Cukierni Mielnik Państwu Joannie i Grzegorzowi Mielnik za wspaniale zorganizowane warsztaty, które wzbogaciły wiedzę przedszkolaków,  wszystkim pracownikom piekarni za okazaną gościnność  i bardzo miłą atmosferę. Dziękujemy mamom przedszkolaków za opiekę nad dziećmi podczas wyjścia do piekarni.

                                                     

Justyna Stępień ,Urszula Michalewska, Bożena Krawczyk

 

Comments are closed.

Ochrona przed koronawirusem
Jak się uchronić przed koronawirusem?
wrzesień 2022
P W Ś C P S N
« lip    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Archiwa
logo
BIP
Rządowy Program

Pomóż
Podziękowanie
Podziękowanie od Prezydenta RP

Dyplom
Certyfikat udziału