06 października grupy “Żabki ” i “Biedronki” uczestniczyły w wycieczce autokarowej do Pszczelej Woli. Celem tej wycieczki były warsztaty edukacyjne w Inkubatorze Pszczelarstwa . Podczas spotkania dzieci wysłuchały krótkiej prelekcji połączonej z edukacyjnymi filmami animowanymi, podczas której zapoznały się  z wyglądem pasieki, życiem we wnętrzu ula, podziałem ról w rodzinie pszczół, miały możliwość obejrzenia uli pokazowych i sprzętu pszczelarskiego oraz dowiedziały się co to jest i jak wygląda wosk, propolis, pierzga, mleczko pszczele. Dzieci wykazały się dużym zasobem wiadomości związanym z tematyką pszczelarstwa, dzieliły własnymi doświadczeniami związanymi z dbaniem o dobro, jakim są pszczoły. Na zadane pytania konkursowe odpowiadały (prawie) bezbłędnie. Nasze przedszkolaki wiedzą już co to jest apiterapia ( podpowiadamy : leczenie produktami pszczelimi 😉 ). Wiedzą również jak upiec ciasteczka – słynne całuski pszczelowolskie, oraz jak wykonać świecę z węzy pszczelej – wykonały je samodzielnie podczas części warsztatowej spotkania. Na koniec był jeszcze czas na krótki spacer podczas którego dzieci miały okazję zaobserwować zgromadzone w części parkowej ule i barcie pszczele. Wycieczka dostarczyła wszystkim mnóstwa wrażeń i nowych doświadczeń, doskonale wpisała się również w realizowany w placówce edukacyjny projekt ekologiczny “Gramy w zielone”.

Dziękujemy pracownikom Inkubatora Pszczelarstwa za to bardzo ciekawe spotkanie.

Marzena Szymuś, Marta Maik, Bożena Pietrzak

maj 2024