P1060870

14 grudnia podczas dorocznie organizowanego przez GOKSiR Kiermaszu Bożonarodzeniowego, nasze przedszkolaki wprowadziły uczestników uroczystości w nastrój nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Prezentowany montaż słowno- muzyczny wzbudził pragnienie wspólnoty przy wigilijnym stole, dzielenie się z innymi  sobą, swoim czasem, mieniem i miłością. Przypomniał ważne gesty braterskiej miłości i ludzkiej życzliwości. Zagrana przez dzieci scenka do piosenki pt. "Dziewczynka z zapałkami", poruszyła serca widzów i wywołała widoczne wzruszenie. Była ona swoistym przekazem dotyczącym dostrzegania pośród nas osób potrzebujących ludzkiej życzliwości i pomocy, słyszenia ich potrzeb, wyciągnięcia pomocnej dłoni. Przedszkolaki wraz ze swoimi rodzicami i wychowawczyniami w darze serca ofiarowały wykonane własnoręcznie zarówno w domu jak i w przedszkolu pierniczki świąteczne w ilości wielkiej i nie do końca policzonej, na rzecz podopiecznych Bractwa Miłosierdzia im. św. Brata Alberta w Lublinie. Reprezentantami naszej placówki przedszkolnej na kiermaszu były dzieci 5-6 letnie z wychowawczyniami : Bożeną Krawczyk i Urszulą Michalewską.

Na Boże Narodzenie nie musimy czekać cały rok. Jeśli z miłością patrzysz na drugiego człowieka – to jest Boże Narodzenie, jeśli serdecznie uśmiechasz się do niego -to jest Boże Narodzenie, jeśli potrafisz wysłuchać tego, co ma Ci do powiedzenia Twój brat- to jest Boże Narodzenie,………, zatem niech Bóg rodzi się w naszych sercach każdego dnia. BŁOGOSŁAWIONYCH ŚWIĄT.

Rodzicom dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu DARU SERCA.

Urszula Michalewska, Bożena Krawczyk

« mar