Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia w naszym przedszkolu ruszyły pełną parą. Galerie prac zapełniają się choinkami, aniołkami, bombkami, w salach słychać głośny śpiew kolęd i piosenek o tematyce świątecznej, ozdabiamy nasze sale świątecznymi dekoracjami i obmyślamy prezenty dla naszych najbliższych. Grupa sześciolatków – " Sowy mądre głowy " w poniedziałek 14.12.2015 r. gościła w swojej sali P. Marzenę Dudę – znaną naszej społeczności florystkę i miejscową kwiaciarkę, oraz jej córkę – naszą niedawną przedszkolankę – Wiktorię. Pani Marzena w przystępny sposób wprowadziła nas w tajniki tworzenia stroików, objaśniała pojęcia związane z wykonywanym przez nią zawodem, a potem prowadzeni instruktażem, krok po kroku , przy niewielkiej pomocy dorosłych i Wiktorii, wykonywaliśmy nasze stroiki . Komponowaliśmy je ze świerkowych gałązek, szyszek, bombek, gwiazdek . Każdy etap naszej pracy wywoływał w nas mnóstwo emocji, którymi dzieliliśmy się z innymi " na gorąco". Efekt przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania ! Za naszą pracę i wytrwałość zostaliśmy nagrodzeni pochwałami oraz słodkim upominkiem, my zaś odwdzięczyliśmy się naszym gościom gromkim " dziękujemy" oraz pamiątkowymi dyplomikami.

Serdecznie dziękujemy P. Marzenie i Wiktorii za wspólnie spędzony czas i niezwykle owocną współpracę.

sześciolatki z wychowawczynią P. Marzeną Szymuś

maj 2024