20160618_100333_1024x576_620x349

Dnia 18 czerwca o godz.9.15, spod Kościoła w Niedrzwicy Dużej, wyruszyła pierwsza piesza pielgrzymka rodzin naszych przedszkolaków do relikwii św. Jana Pawła II, które znajdują się w Kościele p/w św. Bartłomieja w Niedrzwicy Kościelnej. Pielgrzymce towarzyszył i jednocześnie przewodził ks.wikariusz parafii Niedrzwica Duża Krzysztof Kwiatkowski. W czasie trasy pielgrzymkowej panowała atmosfera radości, podsycana pieśniami i muzyką gitarową w wykonaniu harcerzy z Niedrzwicy Dużej. Posyłane wzajemne pozdrowienia ze spotykanymi na trasie ludźmi, dawały nam wszystkim poczucie solidarności w drodze na spotkanie z naszym ukochanym świętym. W parafii Niedrzwica Kościelna powitał nas ks. Prałat Jan Kiełbasa, następnie opowiedział nam o życiu św.Jana Pawła II, o historii powstania ołtarza św. Jana Pawła II w Niedrzwicy Kościelnej, otrzymania relikwii krwi świętego. Ks. Jan przedstawił nam także świadectwo swojego uzdrowienia przez papieża Jana Pawła II. Otrzymaliśmy też wszyscy błogosławieństwo relikwiami, mogliśmy je ucałować a następnie złożyć nasze intencje modlitewne na ołtarzu papieskim. Odwiedziliśmy także Skwer Jana Pawła II oraz grotę Matki Bożej Fatimskiej, znajdujące się obok kościoła. Po serii radosnych wzruszeń, nastąpił czas odpoczynku przed plebanią w otoczeniu pachnących lip i śpiewu ptaków. Mam nadzieję, że czas spędzony razem, otoczony miłością św. Jana Pawła II, był czasem zyskanym dla naszej duchowości i że w następstwie tych przeżyć, odbędą się kolejne spotkania z naszym Ojcem Św. indywidualne i grupowe. Zapraszam serdecznie  do takich chwil.

Dziękuję z serca za wszelkie wsparcie ks. Krzysztofowi Kwiatkowskiemu, ks. Janowi Kiełbasie, harcerzom z  Niedrzwicy Dużej oraz Wam wszystkim pątnikom – dzieciom i dorosłym za cudowny czas tego spotkania. Niech Nam wszystkim błogosławi św. Jan Paweł II – Pasterz Rodzin

organizatorka pielgrzymki Urszula Michalewska

« mar