Get Adobe Flash player

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

29 października 2019 r. w  sali sześciolatków pojawił się wielki namiot budzący ogromne zdziwienie i zainteresowanie przedszkolaków. Wszystko to za sprawą naszego gościa – Pana Komety, który odwiedził naszą placówkę ze swoim mobilnym planetarium. Dzieci z  czterech najstarszych grup  : "Pszczółki", "Słoneczka", "Motylki" oraz "Robaczki"  uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych podczas których Pan Kometa w specjalnym pokazie przybliżył dzieciom tajemnice otaczającego nas wszechświata. Przedszkolaki z bliska, aktywnie uczestnicząc w magicznej podróży kosmicznej, miały okazję dokładnie obejrzeć gwiazdy, gwiazdozbiory, planety, galaktyki, mgławice i wiele innych obiektów kosmosu. Niezwykła atmosfera spotkania inspirowała je do natychmiastowego dzielenia się towarzyszącymi emocjami i zachęcała do poznawania kosmosu oraz rozbudziła w nich zainteresowanie astronomią. Przełożyło się to na rozmowy, oglądanie albumów o kosmosie z biblioteki przedszkolnej oraz liczne prace plastyczne odzwierciedlające zarówno obserwowane obiekty, jak i własne wyobrażenia o tym ciągle zaskakującym nas miejscu. To było naprawdę KOSMICZNE wydarzenie.

Marzena Szymuś

Comments are closed.

Ochrona przed koronawirusem
Jak się uchronić przed koronawirusem?
Czerwiec 2020
P W Ś C P S N
« Maj    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Archiwa
logo
BIP
Pomóż
Podziękowanie
Dyplom