Archive for 12 grudnia 2015

P1100832_1024x768_620x465

09.12.2015 w grupie Minionków działa się rzecz niezwykła – wielkie projektowanie i szycie na ogromną skalę. Wszystkie pięciolatki przyszywały guziki i projektowały stroje dl a Bajkowych Postaci . Działo się to za sprawą niecodziennego gościa – Pani Krawcowej – mamy Amelki J. P. Renaty, która zapoznała dzieci z w/w zawodem. Wszyscy obejrzeli przyrządy i przybory potrzebne krawcowej do szycia, zapoznali się z etapami pracy: mierzenie, projektowanie, rysowanie mydłem na materiale, wycinanie projektu, szycie i mierzenie. Dowiedzieli się skąd się biorą krawcowe i ich pomysły na szycie.

Pani Renia wprowadziła dzieci w niezwykły świat kolorowych materiałów i ciekawych faktur za pomocą licznych tkanin, które przyniosła ze sobą. Jej dzielnym i nieocenionym pomocnikiem, była jej córka Amelka, która tego dnia oczarowała kolegów i koleżanki oraz pracowników przedszkola prześlicznym strojem – szytym specjalnie na tę okazję. Dowiedzieliśmy się i obejrzeliśmy kilka przykładów projektów Amelki, która jest autorką strojów szytych przez jej mamę. Wszystkie Minionki, zapałały chęcią projektowania. Mogły sprawdzić swoje umiejętności w czasie pracy w grupach, kiedy to wykonały projekty ubrań dla: Rycerza, 2 Księżniczek i  Krasnoludka. Za to niezwykłe spotkanie dzieci podziękowały Pani Reni piosenką, pamiątkowym Podziękowaniem i uśmiechem, którego nie brakowało na żadnej twarzyczce.

Pani Renata, na pamiątkę tego potkania podarowała grupie własnoręcznie uszyte gry „Kółko – krzyżyk” oraz obiecała uszyć stroje dla aniołków z materiału zakupionego, specjalnie na tą okazję przez Panią Dyrektor;  na przedstawienia wykonywane w naszym przedszkolu.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za poświęcony czas, fantazję, umiejętności i serce jakie okazała Pani w czasie zajęć zajęć – Dzieci z grupy 5 – latków oraz Wychowawczynie.

grudzień 2015
« lis   sty »