Archive for 14 grudnia 2015

Szlachetna Paczka jest wspaniałą okazją do okazania jak ważny jest dla nas los innych i jak niewiele trzeba, by prostymi słowami i często cichymi czynami pokazać " potrzebujesz mnie – pomogę, jestem" . Decyzja o włączeniu się w XV edycję tej akcji była dla naszej grupy " Sów mądrych głów " wraz z rodzicami, błyskawiczna i jednogłośna. Byliśmy na " tak". Naszą pomocą objęliśmy rodzinę P. Anny i Bartłomieja oraz ich synów – Adasia i Piotrusia. Od momentu podjęcia decyzji o udziale w Szlachetnej Paczce, nasza sala bardzo szybko zapełniała się pakunkami z żywnością, odzieżą, środkami czystości, przyborami szkolnymi, upragnionymi zabawkami dla chłopców, słodyczami… Przygotowanie paczki było dla nas cenną lekcją i potwierdziło słuszność słów, że w grupie siła. Dzieci i rodzice z bardzo dużym zainteresowaniem śledzili postępy naszego udziału w akcji i z niezwykłym zaangażowaniem włączali się w jej kolejne etapy. Dzieci ozdabiały papiery, segregowały zgromadzone rzeczy i produkty a rodzice  pomagali przy pakowaniu i przekazaniu  paczek do punktu zbiórki . Mamy nadzieję, że nasz tegoroczny udział w Szlachetnej Paczce zapoczątkuje udział całej naszej placówki w tej niezwykłej akcji w następnym roku.

Serdecznie dziękuję za zaangażowanie rodzicom Zuzi W, Zuzi K, Nikodema K, Gabrysi M, Julii M, Julii B, Mai Sz, Marysi K, Amelki J, Ali K, Amelki R, Krystiana J, Radka M, Sebastiana R, oraz P. Bartłomiejowi Pycowi za opiekę, pomoc i wsparcie podczas realizacji naszych działań.

Marzena Szymuś

Jak co roku, nasze przedszkolaczki wzięły udział w akcji "Pomóż dzieciom przetrwać zimę". Po dokładnym zapoznaniu się z celowością akcji, po przeanalizowaniu różnych ludzkich sytuacji życiowych, przypadków losowych oraz poznaniu historii życia ludzi z opowiadań, baśni Andersena " Dziewczynka z zapałkami", z przekonaniem i wielkim zaangażowaniem przystąpiły do działania. Dzieci nie pozwoliły na obojętność swoim rodzicom, angażując ich do aktywności. W efekcie codziennych starań przez czas trwania akcji, zgromadziliśmy dary, które trafiły do potrzebujących rodzin. NIECH DAR NASZEJ ŻYCZLIWOŚCI I SERDECZNOŚCI NIGDY NIE KOŃCZY SIĘ W NASZYCH SERCACH, LECZ POMNAŻA SIĘ I BĘDZIE PODZIELNY NIESKOŃCZENIE.

Urszula Michalewska

grudzień 2015