Archive for 13 grudnia 2015

P1100762_1024x768_620x465

Grupa Minionków odniosła niebywały sukces, wystawiając do konkursu organizowanego przez GOKSiR w Niedrzwicy Dużej; wykonaną wysiłkiem  5- ciolatków przestrzenną pracę plastyczną pt. „Kolędnicy”.  Dzieci przez kilka dni przed śniadaniem oraz w godzinach popołudniowych wyklejały, wycinały i wypychały postacie kolędników oraz układały puszysty śnieg na podkładce. Pomysłów co do wykonania, użycia materiałów oraz ustawienia postaci było wiele. Praca opłaciła się 13 grudnia 2015 na oficjalnym ogłoszeniu wyników zdobyliśmy: II miejsce w Kategorii Przedszkola, za co nagrodzeni zostaliśmy cukierkami oraz talonem na zakup materiałów plastycznych.

BRAWO MINIONKI!

P1100936_1024x768_620x465

11 grudnia 2015 roku o godzinie 10:00 rozpoczęła się „Olimpiada Sportowa Przedszkolaków” organizowana przez Zespół Szkół Techniki Rolniczej w Piotrowicach, której celem m.in. było integrowanie grup przedszkolnych, kształtowanie zachowań prozdrowotnych dzieci, propagowanie bezpiecznych zabaw na hali.

Nasze przedszkole reprezentowała drużyna ochotników z grupy „Minionków”: (od lewej na zdj.) Amelia J., Kuba W., Antoni T, Dawid L., Jakub H., Kacper M., Jakub K, Nikodem W.

Wszyscy w/w „Olimpijczycy”, przygotowywali się do zawodów już od 2 tygodni. Cała grupa 5 – latków uczyła się hymnu zawodów, ślubowania, jak również ćwiczyła poszczególne konkurencje. A były to: Bieg zespołowy z przeplataniem szarfy na czas, rzut woreczkiem do celu, bieg z woreczkiem na paletce, bieg z piłką, piłka górą, bieg z przeszkodami oraz skok w dal.

Nasza „Drużyna Marzeń” – „BIAŁA” – bo taką nazwę otrzymaliśmy od organizatorów,  spisała się znakomicie. Wspierana przez niezawodnych rodziców bawiła się doskonale, za co otrzymała złote medale, cukierki oraz podziękowanie z pamiątkowym zdjęciem. W zawodach nie wyróżniono miejsc, chodziło o dobrą zabawę.

Organizatorzy postarali się o bezpieczeństwo w czasie zawodów – drużyny miały swoich opiekunów, już od drzwi witały nas Księżniczki, które towarzyszyły nam na każdym kroku, dbały o to by najmłodszym zawodnikom niczego nie brakowało np.  napojów. Wszyscy kibice otrzymali słodkości, byli zabawiani np. rzucaniem śnieżką w Mikołaja. Na zakończenie zaproszono wszystkich (sportowców oraz widzów)  na słodki poczęstunek: pączki, ciepłą herbatę, dla chętnych była również woda.

Serdecznie dziękujemy Zespołowi Szkół Techniki Rolniczej w Piotrowicach za organizację tak niezwykłej i wspaniałej uroczystości.

Wychowawczyni grupy dziękuje również Rodzicom za aktywny udział w przedsięwzięciu, życzę wszystkim aby uśmiech z twarzy ich dzieci nie znikał, a emocje towarzyszące imprezie towarzyszyły Wszystkim nie tylko od święta ale codziennie.

grudzień 2015
« lis   sty »