27 i 30 września dzieci z najstarszych grup naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę do Szkółki Leśnej „Borek” w Osmolicach. 4 grupy miały niezwykłe zajęcia w terenie, które dały możliwość bezpośredniego kontaktu z przyrodą. Po dotarciu na miejsce przeznaczenia, pani leśnik przywitała nas bardzo serdecznie. Na spotkanie jako pierwszy dzieciom wybiegł wesoły i milutki pies, pilnujący szkółki, który towarzyszył nam przez całe spotkanie. Pod czujnym okiem pani leśnik dzieci zwiedziły szkółkę leśną, poznały czynności związane z pracą w tym miejscy. Oglądały małe sadzonki, z których wyrosną kiedyś piękne drzewa. Poznały fazy rozwoju drzewa – od nasionka do sadzonki. Miały też okazję sprawdzić swoje wiadomości dotyczące rozpoznawania i nazywania drzew.

Wszyscy otrzymali sadzonki drzewek, które każdy mógł posadzić w swoim przydomowym ogródku. Były to świetne zajęcia w plenerze, które na długo pozostaną w pamięci dzieci a zdobyte wiadomości przydadzą się w dalszej edukacji. Podczas wycieczki przedszkolaki obserwowały otaczającą jesienną przyrodę, dostrzegając jej piękno.

Serdecznie Dziękujemy Pani Leśnik oraz pracownikom szkółki za bardzo ciekawe zajęcia i miłe przyjęcie.

« mar