Get Adobe Flash player

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

25 listopada w Przedszkolu w Niedrzwicy Kościelnej odbył się Gminny Przegląd Pieśni Ludowej pt. "Na ludową nutę". Celem imprezy było wspieranie wychowania patriotycznego młodego pokolenia przez różne formy artystyczne, propagowanie ludowej tożsamości i dziedzictwa kulturowego, rozwijanie pasji wokalnych dzieci inspirowanych historią i sztuką oraz umozliwienie im prezentacji tych umiejętności, a także integrowanie środowisk przedszkolnych. Uczestnikami przeglądu były grupy wokalne z przedszkoli w Sobieszczanach, Stzreszkowic, Niedrzwicy Kościelnej oraz Niedrzwicy Dużej. Solistów reprezentowały dzieci z naszego przedszkola. Grupa wokalna sześciolatków "Motylki"   w składzie : Julia Bolibok, Aleksandra Bolibok, Amelia Wieczerzak, Lenka Kowalska przygotowana przez p. Magdalenę Hawrył zaśpiewała piosenkę pt. "Czerwone jabłuszko", natomiast Aleksandra Stolarz  oraz Martynka Waśniowska z grupy "Robaczki" zaprezentowały publiczności piosenki pt." Depce konik" i " Hurra Polka". Dziewczynki do występu przygotowała p. Marzena Szymuś. Reprezentantki naszego przedszkola wysłuchały wykonań utworów   "Poszło dziewczę po ziele", czy "Gąski" w interpretacji młodszych i starszych przedszkolaków. Małych artystów nagrodzono gromkimi brawami, dodatkowo dzieci otrzymały od organizatorów pamiątkowe dyplomiki oraz nagrody książkowe.

Serdeczne podziękowania składamy rodzicom naszych przedszkolaków za pomoc organizacyjną oraz przygotowanie strojów ludowych dla dzieci.

Marzena Szymuś, Magdalena Hawrył

Comments are closed.

Ochrona przed koronawirusem
Jak się uchronić przed koronawirusem?
Lipiec 2020
P W Ś C P S N
« Cze    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Archiwa
logo
BIP
Pomóż
Podziękowanie
Dyplom