Archive for grudzień 2015

Jak każdego roku, tak i teraz nie tylko dorośli przygotowują się na narodzenie Pana Jezusa. W naszym przedszkolu wszystkie grupy dzieci czas oczekiwania przeżywają na swój sposób. Grupa 4-latków przygotowała pod kierunkiem P. Małgosi Sapińskiej i P. Marioli Mech, krótkie Jasełkowe Kolędowanie. Na spotkanie zostały zaproszone rodziny małych przedszkolaków. Śpiewaliśmy wspólnie kolędy, dzieci zamieniły się na chwilę w postacie z szopki bożonarodzeniowej. Na zakończenie, przy piosence "Opłatek wigilijny" złożyliśmy sobie wszyscy świąteczne życzenia i połamaliśmy się opłatkiem, a Pani dyrektor złożyła wszystkim życzenia Wesołych, zdrowych i spokojnych świąt.

Małgorzata Sapińska

WP_20151218_007_620x349

18 grudnia grupa Minionków miała zaszczyt zaprezentować zebranym gościom swoje umiejętności aktorskie oraz wokalno – recytatorskie, podczas przedstawienia bożonarodzeniowego pt. „Do Jezuska przyszły Dzieci”. W ten przedświąteczny czas, pięciolatki zabrały najbliższych w podróż do stajenki, gdzie narodziło się dziecię, następnie przedstawiły dziejące się tam wydarzenia. Niezwykłego uroku historii dodały odwiedziny w stajence nie tylko Trzech Króli czy Pasterzy lecz Dzieci – które „serca swoje przynosiły, przy żłóbku składały”.  Piękna gra przedszkolaków wzruszyła niejednego widza. Aktorom należą się pochwały za pokonanie tremy oraz wczucie się w role. Dziecięca interpretacja narodzin Jezusa Chrystusa, kolędy, świąteczne dekoracje i smakowite pierniczki, które zakończyły spotkanie, pozwoliły wszystkim wczuć się w atmosferę zbliżających się Świąt, pełną ciepła, radości i bliskości.

P1100987_1024x768_620x465

16 grudnia zaraz po śniadaniu  w grupie Minionków odbyło się pieczenie pierniczków. Najpierw dzieci przygotowały się do pracy: umyły ręce, założyły fartuszki, następnie zagniotły ciasto i ochoczo przystąpiły do wycinania kształtów. Różnorodność foremek do wycinania pierniczków, sprawiła niektórym mały problem – „Co wybrać?”. Tak wiele foremek mieliśmy dzięki uprzejmości koleżanek z grupy – Natalki S. i Amelki J., które przyniosły ich tak dużo, że mali kucharze oniemieli z zachwytu. Po wycinaniu nadszedł czas na wypieki w przedszkolnej kuchni – cudowny zapach cynamonu sprawił, że wszystkim pociekła ślinka, To nie był koniec pracowitego dnia, przed obiadem dzieci udekorowały ciasteczka polewą lukrową i kolorową posypką. Pierniczki będą słodkim upominkiem dla gości zaproszonych na nasze przedstawienie bożonarodzeniowe. Smacznego!

Za chwile wypełnione wspólnym śpiewem kolęd, rozbrzmiewające radosnymi piosenkami o świętach, chwile zadumy nad słowami wypowiadanymi przez dzieci w wierszach o Cudzie Narodzin i magii świąt, za wspomnienia rodziców o ich dziecięcych świętach, za przybliżanie wybranych tradycji świątecznych, łamanie się opłatkiem, składane sobie życzenia…

Dziękuję za wspólnie spędzone przedświąteczne popołudnie 16.12.2015 r. z przybyłymi do przedszkola rodzicami dzieci, ich rodzeństwem, babciami…. Serdeczne podziękowania składam równiez P. Justynie Pietrzak – Kijek, P. Beacie Jaśkowskiej – Morek, P. Agnieszce Rybczyńskiej oraz P. Beacie Wróblewicz za zaangażowanie i pomoc w organizacji naszego opłatkowego spotkania.

Marzena Szymuś

Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia w naszym przedszkolu ruszyły pełną parą. Galerie prac zapełniają się choinkami, aniołkami, bombkami, w salach słychać głośny śpiew kolęd i piosenek o tematyce świątecznej, ozdabiamy nasze sale świątecznymi dekoracjami i obmyślamy prezenty dla naszych najbliższych. Grupa sześciolatków – " Sowy mądre głowy " w poniedziałek 14.12.2015 r. gościła w swojej sali P. Marzenę Dudę – znaną naszej społeczności florystkę i miejscową kwiaciarkę, oraz jej córkę – naszą niedawną przedszkolankę – Wiktorię. Pani Marzena w przystępny sposób wprowadziła nas w tajniki tworzenia stroików, objaśniała pojęcia związane z wykonywanym przez nią zawodem, a potem prowadzeni instruktażem, krok po kroku , przy niewielkiej pomocy dorosłych i Wiktorii, wykonywaliśmy nasze stroiki . Komponowaliśmy je ze świerkowych gałązek, szyszek, bombek, gwiazdek . Każdy etap naszej pracy wywoływał w nas mnóstwo emocji, którymi dzieliliśmy się z innymi " na gorąco". Efekt przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania ! Za naszą pracę i wytrwałość zostaliśmy nagrodzeni pochwałami oraz słodkim upominkiem, my zaś odwdzięczyliśmy się naszym gościom gromkim " dziękujemy" oraz pamiątkowymi dyplomikami.

Serdecznie dziękujemy P. Marzenie i Wiktorii za wspólnie spędzony czas i niezwykle owocną współpracę.

sześciolatki z wychowawczynią P. Marzeną Szymuś

grudzień 2015