Get Adobe Flash player
Informujemy: są jeszcze miejsca w grupie 4 - latków ra rok szkolny 2020/2021

Archive for Grudzień 2019

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W blasku choinki, świątecznych dekoracji, zapachu pierniczków i pierników sześciolatki z grupy "Robaczki" spotkały się dnia 18 grudnia z rodzicami, rodzeństwem i swoimi najbliższymi na grupowym spotkaniu opłatkowym. Dzieci przygotowane przez wychowawczynię przedstawiły najbliższym program słowno- muzyczny, nawiązujący tematyką do tradycji i zwyczajów świąt Bożego Narodzenia. W słowach wierszy i piosenek dzieci przekazały wiadomości na temat symboli świątecznych, ubierania choinki, pieczenia pierniczków, przygotowywania stołu do wieczerzy wigilijnej, dwunastu potraw, stawiania dodatkowego nakrycia,  pamięci o osobach samotnych i zapraszania ich do wspólnego spędzania świątecznych chwil, wypatrywania pierwszej gwiazdy jako znaku do rozpoczęcia wieczerzy, łamania się opłatkiem,składania życzeń. Bogaty repertuar muzyczny obfitował w kolędy i piosenki o tematyce świątecznej wykonane indywidualnie, grupowo oraz w rodzinnych duetach. Był również czas na łamanie się opłatkiem, składanie życzeń, wręczenie rodzicom okolicznościowych prezentów oraz wspólne chwile przy piernikowym poczęstunku.

Serdecznie dziękuję za pomoc w organizacji tego spotkania P. Katarzynie Stolarz, P. Martynie i P. Jadwidze Wójtowicz, P. Barbarze i Jackowi  Waśniowskim, oraz P. Annie Bednarz.

Marzena Szymuś

 

20191216_141819

Święta, święta… coraz bliżej święta dlatego grupa Krasnoludki wzięła się za pieczenie śiątecznych, pysznych pierniczków. Nie mogło zabraknąć w takiej chwili naszych cudownych rodziców. Przybyłe do przedszkola dnia 11 grudnia mamy pomagały krasnoludkom wałkować, wykrawać i układać na blaszkach pyszne pierniczki.

Anna Szczerbin

 

"malutki opłatek, a wielką moc daje

dzielenie się chlebem jest pięknym zwyczajem,

więc śmiało się dzielmy, składajmy życzenia

malutki opłatek, a tak wiele zmienia…"

W dniu 16 grudnia spotkaliśmy się wspólnie z grupą Krasnoludków, rodzicami i rodzeństwem na wspólnym ubieraniu choinki, zdobieniu upieczonych pierników, śpiewaniu kolęd, rozmowach i dzieleniu się opłatkiem.

Wszystkim rodzinom składam życzenia : zdrowych, spokojnych i życzliwych innym świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku 2020

wychowawczyni Małgorzata Sapińska

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W dniu 18 grudnia, pięciolatki Słoneczka i Pszczółki, w imieniu całego przedszkola odbyły wizytę w Domu Seniora w Niedrzwicy Kościelnej "Bezpieczny Ogród".Celem odwiedzin było złożenie życzeń świątecznych osobom samotnym i starszym, umilenie im czasu wniesieniem świątecznego nastroju i radości pięknymi kolędami i piosenkami o tematyce świątecznej. Dzieci miały możliwość integracji ze starszym pokoleniem niedrzwickiej społeczności i jednocześnie okazję do niesienia pomocy w formie wsparcia psychicznego ludziom czekającym na kontakty z innymi, niestety uniemożliwione często chorobami, samotnością i bezsilnością. Przedszkolaki przygotowywały się do tej wizyty kilka dni. Upiekły świąteczne ciasteczka jako podarunek, przygotowały z wychowawczyniami świąteczny repertuar muzyczny, stroik i życzenia świąteczne od wszystkich dzieci i pracowników przedszkola. Seniorzy ze wzruszeniem i radością przyjęli wizytę przedszkolaków, obdarowując dzieci słodyczami i wykonanymi własnoręcznie zabawkami choinkowymi. Personel Domu Seniora na czele z p. dyrektor zaprosił dzieci do kolejnych odwiedzin i spotkań z seniorami. Dzieci z entuzjazmem przyjęły zaproszenie, wyjeżdżając bogatsi o nowe przeżycia i doświadczenia.

Urszula Michalewska, Renata Żuber

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dnia 14 grudnia grupy pięciolatków "Słoneczka" i "Pszczółki", uroczyście pożegnały jesień, zapraszając rodziców na przedstawienie pt. "Pożegnanie jesieni". W przepięknej kolorowej scenerii, odegrały role leśnych mieszkańców, spotykających odchodzącą panią Jesień, ustępującą miejsca zbliżającej się Zimie. Dzieci wykonały wiele scenek z życia lasu, opowiadanych słowem, piosenką, ruchem oraz muzyką. W ten sposób przekazały także informacje swoim rodzicom, dotyczące nabytych umiejętności artystycznych i wiedzy o charakterze zmieniających się pór roku i życiu środowiska przyrodniczego. Jesienny wieczór zakończył się rodzinnymi rozmowami przy szarlotce w nastroju radości i dumy z umiejętności aktorskich młodych artystów.

Nad całością występu i przygotowaniem dzieci czuwały : pani Renata Żuber, pani Urszula Michalewska, pani Bożena Krawczyk

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

20 grudnia w naszym przedszkolu dzieci z wszystkich grup przedszkolnych wysłuchały przepięknej audycji muzycznej,  dotyczącej tematyki Świąt Bożego Narodzenia.Przedszkolaki przy okazji poznały instrumenty – skrzypce i organy. Spotkanie to sprawiło wszystkim wiele radości i wprawiło w świąteczny nastrój. 

Ochrona przed koronawirusem
Jak się uchronić przed koronawirusem?
Grudzień 2019
P W Ś C P S N
« Lis   Sty »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Archiwa
logo
BIP
Pomóż
Podziękowanie
Dyplom